Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ma nowego rektora

Musisz przeczytać

Nowym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie został prof. Stanisław Mazur. Do tej pory był dziekanem kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej.

Wybory rektora Uniwersytetu Ekonomicznego odbyły się 22 czerwca 2020 roku. O najważniejsze stanowisko na tej uczelni ubiegało się dwóch kandydatów – prof. UEK dr hab. Mariusz Andrzejewski i prof. UEK dr hab. Stanisław Mazur. Ze względu na epidemię koronawirusa głosowanie odbyło się elektronicznie.

Uczelniana Komisja Wyborcza UEK właśnie ogłosiła wyniki tego głosowania. Wzięło w nim udział 298 elektorów. Prof. Andrzejewski dostał 125 głosów, prof. Mazur – 170 głosów. Komisja stwierdziła więc, że nowym rektorem UEK na kadencję 2020-2024 został wybrany prof. Stanisław Mazur.

Nowy rektor UEK to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był m.in. dyrektorem Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej, kierownikiem Centrum Studiów nad Gospodarką i Administracją Publiczną Akademii Ekonomicznej, prezesem Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Prof. Mazur jest autorem ponad 250 publikacji naukowych, jest specjalistą z zakresu administracji publicznej, analizy polityk publicznych, zarządzania publicznego.

Większość krakowskich uczelni publicznych wybory rektora ma już za sobą. Na Akademii Sztuk Pięknych druga tura wyborów rektora odbędzie się 24 czerwca. Na 6 lipca zaplanowane są wybory rektora Akademii Muzycznej.

Te uczelnie już mają nowych rektorów

Akademia Sztuk Teatralnych

Akademia Sztuk Teatralnych
Obraz 3 z 8

Prof. Dorota Segda została ponownie wybrana rektorem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Była jedyną kandydatką. Będzie to jej druga kadencja na najwyższym stanowisku AST. (fot. AST)

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca