Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Cracovią. Po co?

Cracovia podpisała porozumienie o rozszerzeniu dotychczasowych działań z Uniwersytetem Jagiellońskim, a także nawiązała współpracę z Krakowską Akademią im. A. Frycza-Modrzewskiego. Po co? W ramach programu „PasyZWiedzą” prowadzone będą nowe projekty, między innymi z zakresu obszarów dydaktyczno-badawczych oraz naukowych.

Cracovia od lat współpracuje z UJ. Podpisane ostatnio porozumienie przewiduje między innymi kooperację przy ustalaniu tematów oraz realizowaniu prac badawczych czy magisterskich, wspólne konferencje, sympozja i szkolenia czy możliwość stażów i przeprowadzania badań naukowych w naszym klubie, udział w kołach dyskusyjnych, wykładach otwartych.

Tych samych obszarów będzie dotyczyć współpraca, jaką Cracovia rozpoczęła z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie.

– Zakres wspólnych świadczeń jest bardzo szeroki i cieszę się, że będziemy mogli aktywnie, i z korzyścią dla obu stron, wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniami. Uważam, że jednym z zadań klubu sportowego jest wielopłaszczyznowe kształcenie, również w zakresie obszarów biznesowych czy społecznych, dlatego jestem zaszczycony, że nasz projekt #PasyZWiedzą wzbogacił Uniwersytet Jagielloński, placówka z bogatą historią, dużymi możliwościami oraz międzynarodową renomą oraz największa prywatna uczelnia w Małopolsce, czyli Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego  – mówi Mateusz Dróżdż, prezes KS Cracovia SA.

„PasyZWiedzą” to program edukacyjny skierowany do szkół oraz uczelni wyższych dostosowany do różnych grup wiekowych. W pierwszym przypadku trenerzy i zawodnicy Akademii Cracovii, wspólnie ze szkołami, organizują spotkania, w trakcie których promują aktywny i zdrowy tryb życia. Każde spotkanie jest zakończone dedykowanym treningiem. W szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych program jest realizowany w formie wykładów, które mają przybliżyć pracę oraz możliwości rozwoju w ramach pracy w różnych pionach klubu sportowego. Spotkania te mają charakter wykładów (prezentacji), w czasie których zarząd oraz dyrektorzy poszczególnych działów dzielą się swoja wiedzą i wymieniają doświadczeniami z młodzieżą.

Najnowsze

Co w Krakowie