Upał? Schowaj się w sali kinowej! A dziś jest co oglądać [informator]

W upalny poniedziałek w Krakowie z pewnością znajdziemy schronienie w salach kinowych. Ale to nie wszystko! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego rozkładu jazdy!

Od dziś do czwartku potrwa w Krakowie Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub! Przed nami 8 długometrażowych i 51 krótkometrażowych produkcji, m.in. z Indii, Rosji, Iranu, Niemiec, Holandii i Polski, które wyselekcjonowano spośród ponad dwóch tysięcy obrazów. Pokazy odbędą się w kinie Paradox przy ul. Krupniczej 38. Szczegółowy program imprezy znajdziemy pod adresem www.kinolub.pl.

Inną filmową imprezą, która rozpoczyna się dziś w mieście jest piąta już edycja festiwalu filmowego Wiosna Filmów w Kinie Pod Baranami. Przed nami to, co we współczesnej kinematografii najlepsze i starannie wyselekcjonowane! W programie m.in. opowieść o niezwykłej przyjaźni młodego pracownika wiedeńskiej trafiki i jej stałego klienta Zygmunta Freuda, czyli film „Trafikant” w reżyserii Nicolausa Leytnera, nowy obraz Julie Bertuccelli „Pamiątki Claire Darling” z legendą francuskiego kina Catherine Deneuve w roli głównej oraz ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa „Tajemnica Henriego Picka”. Przegląd potrwa do 16 czerwca, a jego dokładny program znajdziemy oczywiście na stronie www.kinopodbaranami.pl.

Każdy, kto ma dziś ochotę zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu, powinien zajrzeć o 17.00 do parku Jordana! „Ćwicz w zieleni” to bezpłatne zajęcia fitness w krakowskich parkach. Warto jest zgłosić swój udział poprzez dostępny na stronie formularz: zzm.krakow.pl/zajecia.html.

W Krakowskim Forum Kultury dzisiejsze popołudnie upłynie znakiem spotkania z przedwojennym kinem! „Dziewczyna szuka miłości” to film z 1938 r. w reżyserii Romualda Gantkowskiego, opowiadający historię Jerzego. Chłopak to młody, urodziwy ślusarz z ubogiego przedmieścia, niedoszły inżynier i niewykwalifikowany lotnik. Przypadek sprawia, że poznaje brazylijskiego milionera oraz jego córkę – Janinę. Spotkanie to otworzy serię niecodziennych przypadków i – oczywiście – drogę do wielkiego uczucia! Seans odbędzie się w sali przy ul. Mikołajskiej 2 o godz. 18.00.

Warto również zajrzeć dziś na Zabłocie, a konkretnie do BAL-u przy ul. Ślusarskiej 9. Gościem dzisiejszego spotkania w BAL-u będzie bowiem dziennikarz i publicysta Marcin Meller, który opowie o swojej nowej książce „Nietoperz i suszone cytryny”. Pod tym tytułem Meller zgromadził szereg swoich felietonów z ostatnich kilku lat. O szczegóły wypyta prowadzący spotkanie Marcin Wilk. Początek o godz. 18.00!

jk, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie