Upał? Schowaj się w sali kinowej lub na koncercie [informator]

Dziś w Krakowie z pewnością warto zajrzeć do kina, ruszyć na spacer po Nowej Hucie, a wieczorem – jeśli jesteście fanami ciężkich brzmień – wpaść do TAURON Areny Kraków. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem kulturalnych wydarzeń w Krakowie na dziś!

Dziś w Kinie Pod Baranami finał Przeglądu Filmów Wietnamskich, podczas którego mogliśmy zobaczyć selekcję najciekawszych filmów twórców z tego kraju. Dziś na zakończenie zobaczymy obraz pt. „Żółty kwiat w zielonej trawie” w reżyserii Victora Vu, czyli pokazywany w Cannes wzruszający portret dwóch, diametralnie różniących się od siebie braci, których życie na biednej wietnamskiej prowincji wypełniają zabawy, kłótnie i szkoła. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

To jednak nie koniec atrakcji w słynnym kinie. W jednej z sal kina będziemy wspólnie świętować wspólne Międzynarodowy Dzień Żeglarza! W ramach świętowania, odbędzie się przedpremierowy pokaz niezwykłego filmu dokumentalnego „Maiden”, poświęconego postaciom wyjątkowych żeglarek, które jako pierwsze kobiety wystartowały w prestiżowych regatach dookoła świata. Po filmie odbędzie się spotkanie z członkiniami grupy „Dziewczyny na fali”. Początek o godz. 19.00!

Dziś w Krakowie rozpoczyna się dwudniowe święto fanów ciężki brzmień, czyli Mystic Festival 2019! Starsi zapewne pamiętają, że kilkanaście lat temu impreza ta odbywała się na Śląsku i była jednym z najważniejszych wydarzeń dla miłośników metalu w Polsce, zapraszając na występy takie legendy, jak Iron Maiden czy Slayer. Reaktywacja tej imprezy odbędzie się właśnie w Krakowie. Podczas dwóch dni w TAURON Arenie Kraków wystąpią tacy wykonawcy, jak Slipknot, Sabaton, Within Temptation czy King Diamond! Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.mysticfestival.pl.

Dziś kolejna odsłona cyklu Cracovia Danza: balet w mieście, który w tym roku poświęcony jest związkom kompozytora Stanisława Moniuszki z naszym miastem. Tancerze baletu miejskiego zatańczą tym razem na placu przy ul. Powiśle 11, a więc symbolicznie, bo u stóp Wawelu. Początek happeningu o godz. 13.00!

Dziś zdecydowanie warto zajrzeć do Nowej Huty! Przed nami trzeci z cyklu spacer fotograficzny osiedlami nowohuckimi. Celem spacerów jest wykonanie zdjęć ukazujących związek dziedzictwa przyrodniczego z dziedzictwem architektonicznym. O tym, jak pięknie zielona jest Nowa Huta nikogo przekonywać nie trzeba. Dzisiejszy plan wędrówki obejmuje Sektor C, czyli osiedla; Centrum C, Zgody, Teatralne, Urocze, Górali, Krakowiaków. Spotykamy się w Parku Ratuszowym przy al. Róż o godz. 16.30. 

ot, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie