Upały ogarnęły Kraków. Wraca temat koni dorożkarskich

Wraz z falą upałów w Małopolsce władze Krakowa opublikowały komunikat, w którym podkreślają, jak miasto dba o konie. 

„W ostatnich latach w sezonie wakacyjnym wiele osób, organizacji, a także gości odwiedzających Kraków często podejmuje temat koni dorożkarskich. Miasto dokłada wszelkich starań, aby warunki pracy zwierząt były zgodne z zasadami wypracowanymi w ciągu kilkunastu ostatnich lat, w oparciu o ustawę o ochronie praw zwierząt” – czytamy na stronie miasta. 

W komunikacie władze opierają się na badaniach z 2014 roku, podczas których specjaliści z Zakładu Weterynarii, Rozrodu i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie określali „dobrostan pracujących zwierząt w kontekście warunków termicznych, wykonywali analizy hematologiczne i biochemiczne krwi oraz przeprowadzali badania pulsometryczne”.

Urzędnicy podkreślają, że podejmują działania, których celem jest zapewnienie odpowiednich warunków koniom pracującym przy krakowskich dorożkach. Wymieniają: regularne badania koni dorożkarskich, ograniczenie czasu ich pracy, kontrole Powiatowego Lekarza Weterynarii, ograniczenie wielkości dorożek oraz ścisłą współpracę z przedsiębiorcami dorożkarzami. 

Najnowsze

Co w Krakowie