Uratowali życie trzem osobom, które były w płonących wagonach

Ewakuowali z płonących wagonów dwóch mężczyzn i wskazali strażakom miejsce, gdzie jest kobieta, która też została uratowana. Władze spółki PKP Cargo zamierzają nagrodzić ich za bohaterski czyn, którego dokonali pod koniec marca 2022 roku.

Pożar wagonów kolejowych

Zdjęcie 1 z 9

Do groźnego pożaru doszło 28 marca 2022 roku. Na torach kolejowych w Krakowie płonęły wagony. W środku znajdowali się ludzie. Teraz portal Bochnia 112 podaje szczegóły ratowania życia osób wyciągniętych z pożaru. „Przed przybyciem pierwszych zastępów brygadzista Południowego Zakładu Napraw Taboru sekcja – Kraków Wojciech Wątor, wraz z pracownikiem CARGO TABOR KRAKÓW Panem Wojciechem Dziedzicem, który na co dzień należy do struktur Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach oraz z dwoma kolegami z pracy Panem Mariuszem Wałachem i Panem Robertem Wadylem bez wahania ewakuowali z płonących wagonów dwóch znajdujących się wewnątrz mężczyzn” – podaje Bochnia 112.

– Zobaczyłem kłęby dymu, podbiegłem bliżej, na bocznicy należącej do PKP Intercity S.A. płonęło kilka wyłączonych z eksploatacji wagonów osobowych – relacjonuje portalowi służb ratowniczych Wojciech Wątor. Nie udało się ewakuować trzeciej osoby z wagonów gdyż temperatura oraz zadymienie były zbyt wysokie. Kiedy na miejscu pojawili się strażacy, świadkowie wskazali miejsce, gdzie znajduje się kobieta. Nieprzytomną strażacy wynieśli z wagonu przez okno, rozpoczęła się akcja reanimacyjna, którą kontynuowali przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Akcja okazała się skuteczna – przywrócono funkcje życiowe kobiecie wyniesionej z wagonu.

„Prezes spółki PKP CARGOTABOR Pan Jerzy Ernest zapowiedział, że Zarząd Spółki nagrodzi Pana Wojciecha Wątora, Wojciecha Dziedzica, Mariusza Wałacha oraz Roberta Wadyla za ich bohaterki wyczyn” – podsumowuje portal Bochnia 112.

(red, fot. Kraków 112)

Najnowsze

Co w Krakowie