Uratowane psy poszukują domu! Pomóż czworonożnym powodzianom

Pies / fot. Pixabay

Zagrożone powodzią zwierzęta przebywały w schroniskach w Wadowicach Dolnych k. Mielca oraz Dębicy. Wybiegi zaczęła zalewać woda, a psom groziło utonięcie! Na szczęście, dzięki szybko przeprowadzonej akcji ratunkowej czworonogi zostały uratowane. Teraz czworonogi poszukują domu! 

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami pomogło zagrożonym schroniskom. Dwa psy zostały przetransportowane z okolic Dębnicy, a pięć trafiło do Krakowa z Wadowic Dolnych. Czworonogi czekają na nowy i kochający dom. 

Wszystkie psy z zalanych  podkarpackich schronisk zostały uratowane. Do akcji ratunkowej w wadowickim schronisku potrzebne były łodzie motorowe oraz wodery. 

Jak informuje KTOZ, pomocy potrzebują również mali powodzianie w schronisku w Borku. Wolontariusze krakowskiego towarzystwa mają przywieść dziesięć psów do Krakowa. Zwierzęta będą potrzebować nowego domu. Każdy kto może zabrać czworonoga z placówki w Borku, proszony jest o kontakt z Fundacją Straż Obrony Praw Zwierząt. Adres schroniska oraz numery kontaktowe znajdziecie tutaj.

KTOZ przekazał również schronisku w Wadowicach Dolnych karmę dla zwierząt. Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt również wsparło placówkę i podarowało 150 kg karmy. 

Kochani, z radością informujemy, że pod naszą opiekę trafiło w sumie 7 psów z zalanych schronisk w Wadowicach Dolnych i…

Opublikowany przez KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Czwartek, 23 maja 2019

KTOZ apeluje, by zwracać uwagę  i reagować na widok zwierząt znajdujących się na terenach zalewowych. Psy przewiązane do budy nie będą miały szansy uciec, podobnie może być w przypadku zwierząt gospodarskich, przypiętych łańcuchami na pastwiskach. Woda może zalać również pomieszczenia, gdzie przebywają krowy, owce czy konie. 

Podobna sytuacja jaka wydarzyła się w Wadowicach Dolnych i Dębicy, może spotkać również schronisko w Krakowie, znajdujące się na terenach zalewowych. Obecnie woda nie zagraża krakowskiej placówce.

just.

 

 

Zobacz także