Uratujmy Olę! Zostało tylko kilka tygodni!

Zamiast cieszyć się wakacjami jak jej rówieśnicy, nastoletnia Ola z okolic Krakowa musi zmagać się z groźną chorobą! Przeciwnik jest od niej silniejszy, ale mimo to dziewczyna nadal walczy. Jej nadzieją jest operacja w Brnie wyznaczona na wrzesień. Zabieg jest bardzo drogi, dlatego prosimy Was o pomoc w zbiórce!

Ola Cichoń z Bibic ma tylko 14 lat i zmaga się z dystrofią Ullricha, czyli z postępującym zanikiem mięśni. Schorzenie prowadzi do niewydolności oddechowej i skoliozy. Jeżeli Ola nie będzie odpowiednio leczona to choroba doprowadzi do upośledzenia pracy serca oraz innych narządów, a także deformacji klatki piersiowej.

Szansą dla dziewczyny jest bardzo kosztowna operacja w Brnie, którą miałby przeprowadzić specjalista prof. Martin Repko. Termin został wyznaczony na 18 września, ale niestety rodzinie brakuje pieniędzy.

Fundacja siepomaga.pl prowadzi internetową zbiórkę dla Oli. Na razie uzbierano tylko 8 682 zł, a potrzeba jeszcze 236 094 złote! Ta operacja jest jedyną szansą dla nastolatki, a czasu zostało niewiele.

Najprostszym sposobem, by uratować Olę jest wysłanie smsa na numer 72365 o treści S12501. Każda niewielka kwota, około 2 złotych z SMS, może dziewczynie uratować życie! Na stronie zbiórki można również wpłacać dowolną sumę pieniężną. Liczy się czas, bo zostało go niewiele!

Więcej informacji o tym, jak pomóc dziewczynie znajdziecie tutaj: Tak mało czasu, by uratować Olę.

Just.

Najnowsze

Co w Krakowie