Urząd marszałkowski ma nowego rzecznika. Z dotychczasowym stanowiskiem pożegnał się Filip Szatanik, którego zastąpił radny Michał Drewnicki

fot. malopolska.pl

O zmianie na stanowisku rzecznika urzędu marszałkowskiego mówiło się w kuluarach UMWM już od jakiegoś czasu. Na giełdzie nazwisk pojawiało się kilka znanych osób, w tym Michał Drewnicki, który ostatecznie przejął tę funkcję.

Informację tę podał do wiadomości publicznej sam Filip Szatanik.

fot. Facebook.com/Filip Szatanik

Niezatapialny

Filip Szatanik – to doświadczony PR-owiec (Zanim rozpoczął pracę w UMWM, pełnił funkcję m.in. rzecznika krakowskiego magistratu), mający szerokie kontakty po każdej ze stron sceny politycznej, dlatego też nie zaszkodziły mu zmiany we władzach województwa po ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Jako zastępcą dyrektora w departamencie środowiska będzie odpowiadał za promocję wszystkich projektów związanych z ochroną środowiska, w tym za projekt EkoMałopolska, będący okrętem flagowym nowych władz. – Do moich zadań będzie należała promocja, marketing i komunikacja wszystkich projektów związanych z ochroną środowiska. Wdrażamy nowy projekt i kluczowym jest, by był dobrze komunikowany mieszkańcom, żeby mieli świadomość, jak się włączyć w ochronę środowiska – komentuje Filip Szatanik.

Jego awans nie jest przypadkowy. Z pewnością pomogła mu długa znajomość z wicemarszałkiem Tomaszem Urynowiczem, który w urzędzie odpowiada za kwestie związane z ekologią.

Dobra zmiana, dobrej zmianie

Michał Drewnicki, choć dużo młodszy od Filipa Szatanika ma już doświadczenie w public relations, jest bowiem rzecznikiem krakowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Pełniąc tę funkcję, dał się poznać jako przystępny i chętnie rozmawiający z dziennikarzami, bez względu na przynależność redakcyjną.

Jako radny z sukcesem pilotował kilka spraw kluczowych dla mieszkańców Nowej Huty, dobrze – pomimo różnic ideologicznych – współpracując z radnymi pozostałych klubów. Choć trudno nazwać go „pisowskim twardogłowym”, to często – zwłaszcza w sprawach światopoglądowych – podnosi rękę zgodnie ze swoimi partyjnymi kolegami.

Oczko wyżej

W urzędzie marszałkowskim będzie pełnił nieco inną funkcję niż Filip Szatanik. Były rzecznik był kierownikiem biura prasowego, zaś Drewnicki został dyrektorem kancelarii zarządu i rzecznikiem prasowym UMWM. W urzędowej hierarchii to stanowisko jest jedno oczko wyżej, niż dotychczas.

Drewnicki został już formalnie powołany i jak sam mówi w rozmowie z KRKnews.pl, dobrze ocenia dotychczasową pracę biura prasowego, podkreślając, że nie należy spodziewać się rewolucji. – Na razie zamierzam przyglądać się jak funkcjonuje biuro, dokonuję przeglądu działań i procedur, i później będę podejmował decyzje, ale nie zamierzam wprowadzać radykalnych zmian. Pewne rzeczy bym poprawił, zespół jest fajny, jest wiele zaangażowanych osób, mam też pewne nowe pomysły – stwierdza, zapowiadając, że – jak na razie – nie będzie ich zdradzał. Nie powiedział też, kto zostanie powołany na stanowiska dyrektora biura prasowego.

KRA

Zobacz także