Urządzili urodziny w trakcie pandemii. Policja otrzymała anoniomowe zgłoszenie…

Musisz przeczytać

Wyjątkowa okoliczność nie przekonała policjantów. Po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia przerwali imprezę urodzinową i przygotowali wnioski do sądu.

W sobotnią noc policjanci interweniowali w jednym z lokali gastronomicznych w powiecie miechowskim. O trwającej imprezie poinformował ich anonimowy telefon.

– Około godz. 22.30 miechowscy policjanci podjęli interwencję wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Okazało się, że na miejscu wydawano posiłki, a w środku bawiło się kilkanaście osób, bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek. Rzekomo odbywała się tam impreza urodzinowa. Mundurowi wylegitymowali 14 uczestników biesiady – byli to głownie mieszkańcy Krakowa. Czynności na miejscu przeprowadzili także w ramach swoich kompetencji pracownicy sanepidu – informuje policja.

Po interwencji, uczestnicy imprezy opuścili miejsce spotkania, a właściciel zamknął lokal. Z przeprowadzonej kontroli policjanci sporządzili dokumentację oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na skierowanie do sądu wniosków o ukaranie gości, którzy nie stosowali się do epidemiologicznych zakazów i organizatora imprezy. Grozi im kara grzywny do 5 tys. zł.

– Prowadzone są również czynności sprawdzające czy nie doszło do narażenia życia i zdrowia osób (przestępstwo z art. 165 kodeksu karnego), za co właścicielowi lokalu może grozić kara pozbawienia wolności do 8 lat – podaje policja.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca