Urzędnicy odrzucili ponad 200 projektów!

Musisz przeczytać

222 projekty zgłoszone w tegorocznym budżecie obywatelskim zostały odrzucone przez krakowskich urzędników. Teraz, przez kilka najbliższych dni, mieszkańcy Krakowa mogą odwoływać się od negatywnych decyzji. Ostateczna lista zadań, na które będzie można głosować, zostanie ogłoszona 13 czerwca.

Lista projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację formalno-prawną liczy obecnie 389 pozycji (w sumie zgłoszonych zostało 611).

Pracownicy Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych sprawdzali, czy wnioskodawcy załączyli wszystkie niezbędne dokumenty (m.in. listy poparcia), czy pomysły nie przekraczają dostępnej puli środków, a także czy są możliwe do realizacji zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie budżetu obywatelskiego.Przez ten test pomyślnie przeszło 389 projektów, w tym 118 ogólnomiejskich i 271 dzielnicowych.

Z różnych powodów odrzucono 222 projekty (98 ogólnomiejskich i 124 dzielnicowe) – decydowały o tym m.in. niezgodność z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, negatywna opinia miejskiego konserwatora zabytków czy przekroczenie przyjętych w regulaminie limitów finansowych. Odpadły też inicjatywy, które chciano realizować na gruntach nienależących do gminy, a także te, których realizacja naruszyłaby obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności.

Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego wnioskodawca, którego projekt został odrzucony w wyniku weryfikacji, ma prawo złożyć protest do oceny. Odwołanie należy złożyć w formie pisemnej z uzasadnieniem – najpóźniej do 7 czerwca. Można to zrobić na trzy sposoby: przesłać mailem na adres budzetobywatelski@um.krakow.pl albo złożyć osobiście w siedzibie MOWiS w Nowej Hucie lub na dziennikach podawczych Urzędu Miasta Krakowa. Protesty będą rozpatrywane do 10 czerwca, a ostateczną listę projektów, które zostaną poddane głosowaniu, poznamy 13 czerwca. Głosowanie odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

(ip)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca