Urzędy szykują się na koronowirusa. Płyny do dezynfekcji rąk, metr od petenta. I rada, by przychodzić… jak najrzadziej.

Musisz załatwić sprawę w Urzędzie Miasta? Magistrat podjął dodatkowe działania służące ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2.

Przy wejściach do budynków urzędu, gdzie odbywa się bezpośrednia obsługa klienta zostały zamontowane urządzenia na płyn dezynfekujący do rąk. Wydziały prowadzące bezpośrednią obsługę mieszkańców ograniczą liczbę stanowisk bezpośredniej obsługi klientów oraz zapewnią rotacyjną obsługę. W widocznym miejscu zostanie zamieszczona informacja o konieczności zachowania odległości co najmniej jednego metra pomiędzy pracownikiem a klientem. Pracownicy stanowisk podawczych zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.

Stosowanie chusteczek antybakteryjnych do dezynfekcji rąk na stanowiskach obsługi bezpośredniej klienta zewnętrznego rozszerzono na wszystkie punkty obsługi. Urząd otrzymał już dodatkowe ilości wkładów z chusteczkami do stosowanych dozowników. Otrzymał także dodatkowe ilości jednorazowych pojemników z chusteczkami antybakteryjnymi.

We wszystkich siedzibach Urzędu Miasta Krakowa usługa sprzątania, w tym także wyposażania dozowników na mydło, odbywa się z wykorzystaniem środków antyseptycznych. W związku ze wzrostem zagrożenia zachorowań na choroby wirusowe i grypopodobne, w tym także możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, przesłano informację do firm świadczących usługę sprzątania w siedzibach urzędu o zwiększenie zakresu stosowania takich środków w toaletach oraz pomieszczeniach socjalnych, zwielokrotnienie mycia klamek, pochwytów, przycisków wind i podłóg i stosowanie do tego celu preparatów aseptycznych. Wyłączone zostały z użytkowania suszarki do rąk w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych. Czynne są suszarki wyposażone w czujniki podczerwieni.

W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie osobistych wizyt w UMK. Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

ml, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie