„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Utarczki z policją i mocne słowa. Protest kobiet solidarnych z ofiarą księdza pedofila i sadysty

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Grupa kobiet zebrała się w Miechowie, by zwrócić uwagę na przesłuchanie księdza, który przed laty miał gwałcić i torturować niepełnoletnią.

Strajk zorganizowały krakowski oddział Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska. Nie zabrakło interwencji policji oraz mocnych słow ze strony protestujących.

„Marianna jest ofiarą księdza pedofila, była gwałcona i torturowana. Nie ma na to naszej zgody, by sprawdza był bezkarny.W Miechowie, Plac Kościuszki 3 będzie przesłuchiwany ksiądz, który skrzywdził Mariannę” – można było przeczytać w zapowiedzi wydarzenia.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w 2013 roku.

– Ja miałam wtedy 12 lat, jak poszłam na kółko biblijne. Musiałam się rozebrać, tak jak już wcześniej bywało, i po prostu wziął mnie i posadził jakby na sobie. Brał taki nożyk, po prostu kazał mi się położyć. I tak jeździł po ciele, dopóki nie przeciął. (…) Już wolałam ten nóż, bo to przynajmniej nie sprawiało, że czułam się taka okropnie brudna po prostu, tak strasznie się wstydziłam – opowiada Marianna, ofiara księdza pedofila.

Ksiądz gwałcił dziewczynkę co piątek. Dzięki pomocy osoby, której się zwierzyła, Marianna opowiedziała o sprawie matce, a potem przed prokuratorem wskazała księdza jako sprawcę gwałtu. Prokuratura w Miechowie umorzyła sprawę.

– Usłyszałam od jednej z pań, które siedziały na sali i mnie przesłuchiwały: uważaj tam na siebie, bo ładna jesteś – wspomina kobieta w rozmowie z Faktami TVN.

Gdy osiągnęła pełnoletność, ponownie zawiadomiła miechowską prokuraturę. W ciągu dziewięciu miesięcy przesłuchano tylko kilka osób, które wskazała, i ją samą – przez dziewięć godzin. W oświadczeniu Prokuratury Okręgowej w Krakowie, które dostali dziennikarze TVN można przeczytać, że konieczne było przedłużenie śledztwa do 23 maja 2021 roku.

Podejrzany ksiądz pracuje teraz w województwie świętokrzyskim.

Cały materiał TVN można zobaczyć tutaj.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca