Utrudnienia na zakopiance na wylocie z Krakowa. Nocne zawężenia i ograniczenie prędkości w dzień

Fot. GDDKiA Kraków

Od 2 do 8 listopada 2020 roku remontowana będzie nawierzchnia drogi krajowej nr 7. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na zakopiance na wylocie z Krakowa – w Gaju oraz Mogilanach. Jezdnia w kierunku Zakopanego będzie nocą zawężona do jednego pasa ruchu, ograniczenie prędkości będzie obowiązywać także w dzień.

Prace prowadzone będą wyłącznie w porze nocnej, w godzinach 20:00 – 06:00 – zapewnia Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W trakcie prowadzenia robót jezdnia w kierunku Zakopanego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 60km/h.

Po zakończeniu robót każdego dnia ruch zostanie przywrócony całą szerokością jezdni, z wprowadzoną segregacją ruchu za pomocą tablic kierujących U-21 – podaje Iwona Mikrut. Ale też zastrzega, że w dzień wprowadzone zostanie także ograniczenie prędkości do 60km/h oraz oznakowanie ostrzegawcze.

W nocy z 7 na 8 listopada (w godz. 20:00-6:00) planowane jest wykonanie oznakowania poziomego oraz zakończenie robót.

Kilkudniowy remont zakopianki obejmuje wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni z uwagi na niski współczynnik tarcia. Prace prowadzone będą na kilkusetmetrowych odcinkach w Gaju i Mogilanach.

(GS)

Zobacz także