Utrudnienia na Zakopiance w Gaju. Od 11 września drogowcy zwężają pasy ruchu

Musisz przeczytać

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zwężenie jezdni po obu stronach zakopianki w Gaju pod Krakowem. To kolejny etap prac związanych z budową wiadukt nad Zakopianką  o długości ponad 120 metrów.

Aktualnie trwa budowa tymczasowej podpory między jezdniami zakopianki. Powstanie ona na pasie zieleni między dwiema jezdniami. Później  zostanie wykorzystana do montażu konstrukcji wiaduktu nad Zakopianką. 

– Zwęzimy obie jezdnie, w kierunku Krakowa i Myślenic, do jednego, prawego pasa ruchu. Długość zwężonych odcinków to ok. 200 metrów. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę – informuje Kacper Michna, rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Utrudnienia związane z budową podpory między  potrwają od poniedziałku, 11 września od godz. 7 do czwartkowego południa, 14 września.

fot. GDDKiA w Krakowie 

Montaż samej  konstrukcji wiaduktu, GDDKiA planuje na przełomie września i października. Również w poniedziałek – na półtora miesiąca – zostanie przeniesiony przystanek autobusowy znajdujący się przy ul. Widokowej na jezdni w kierunku Myślenic. – Przystanek, znajdujący się dotąd za skrzyżowaniem z ulicą Widokową, przeniesiemy przed skrzyżowanie. Za skrzyżowaniem będziemy poszerzać jezdnię i przygotowywać docelową zatokę autobusową – dodaje rzecznik GDDKiA oddział w Krakowie.

Trwa budowa wiaduktu nad „zakopianką” w Gaju. Będzie miał ponad 120 metrów długości

Patrycja Bliska 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca