Utrudnienia w dojściu do Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej w związku z zawodami w siatkówce plażowej

Przez blisko dwa tygodnie krakowianie będą mogli podziwiać rywalizację najlepszych siatkarzy plażowych z całego świata, którzy będą rywalizowali na boiskach usypanych na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Dla turniejów VW Beach Pro Tour Futures Kraków będzie pierwszym przystankiem w historii. Rozgrywki gościć tu będą przez blisko dwa tygodnie. Pierwszy rozegrany zostanie turniej siatkarzy (6–9 czerwca).

Tradycyjnie, pierwszego dnia – w czwartek 6 czerwca – odbędą się eliminacje. W piątek wystartuje turniej główny, który potrwa do niedzieli, kiedy to rozegrane zostaną najważniejsze spotkania w strefie medalowej. Na liście zgłoszonych teamów męskich jest 56 par plażowych z ponad 25 krajów.

Do turnieju zgłosiło się dziewięć polskich duetów. Już niebawem zostanie dokonane rozstawienie wszystkich uczestników według punktów rankingowych. Wtedy będzie wiadomo, które z nich zagrają w turnieju głównym, a które w kwalifikacjach. Może się też zdarzyć, że któraś trafi na listę rezerwową.

Kibice, którzy wybiorą się na trybuny, będą mieć szansę obejrzeć wiele spotkań z Polakami w roli głównej, a także duety z kilkudziesięciu krajów.

Ze względu na organizację turnieju na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pieszym w rejonie Dworca Głównego oraz Galerii Krakowskiej. Planując dojście na pociąg czy na zakupy do galerii, warto pamiętać, że duża część placu zostanie wyłączona z ruchu pieszego.

 

Najnowsze

Co w Krakowie