Uwaga! „Asfaltowi” oszuści grasują już w Małopolsce

Musisz przeczytać

Czy można kogoś oszukać na asfalt? Okazuje się, że tak. „Asfaltowi” oszuści, z ani w Polsce, zawitali także do Małopolski. Policja szuka świadków mogących pomóc w namierzeniu przestępców. Apeluje też o zgłaszanie się pokrzywdzonych.

– Sprawa tak zwanych oszustów na „asfalt” znana jest już prawie w całej Polsce. 5 października br. ich wpływom uległa rodzina z powiatu miechowskiego – informuje małopolska policja. Na ich posesję przyjechał mężczyzna w wieku około 50/60 lat, mówiący po angielsku, który zaoferował położenie asfaltu na wjeździe.

– Cena była bardzo atrakcyjna, więc właściciele posesji zdecydowali się na usługę. Już kolejnego dnia zjawiło się siedmiu pracowników, z wyglądu obcokrajowców, którzy bardzo szybko ułożyli nawierzchnię, a właściciele posesji wypłacili gotówkę, otrzymali nawet fakturę – relacjonują policjanci. Jak się okazało, wyłożona masa prawdopodobnie nie jest asfaltem, nie pokryła całej planowanej nawierzchni, pojawiły się nierówności, a z wykonawcami urwał się kontakt.

Policja informuje, że mężczyźni poruszali się pojazdami marki: Renault Clio koloru białego, Seat Alhambra koloru zielonego oraz samochodem dostawczym marki Man lub Volvo z częścią załadunkową wykonaną z izotermy koloru białego. Wszystkie pojazdy posiadały zagraniczne rejestracje. – Mężczyźni nie podpisują umów. Schemat działań tych oszustów, w różnych rejonach naszego kraju wygląda bardzo podobnie – twierdzą policjanci.

Pokrzywdzeni i świadkowie proszeni są o niezwłoczny kontakt z numerem alarmowym 112 lub zgłoszenie się do najbliższej jednostki policji.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca