Uwaga, tylko dla dorosłych! Rusz szlakiem morderstw na Kazimierzu

Kto mordował? Kto kradł? A kto tylko oszukiwał? Jakich spraw nigdy nie rozwiązano? Kiedy policja bywała bezwzględna, a kiedy bezradnie rozkładała ręce? To kilka z setek pytań dotyczących krakowskiego Kazimierza. I na wszystkie z nich znajdziecie odpowiedź podczas mrocznego spaceru.

Spektakularne, sławne, nieznane – przestępstwa na krakowskim Kazimierzu nie należały do rzadkości. W przeszłość, sam Kazimierz, był miastem osobnym, jakby z ubocza, niepoznanym. Takim… bratem „spod ciemnej gwiazdy” eleganckiego Krakowa.

Co działo się w przeszłości na ciemnych uliczkach Kazimierza, w jego bramach i podwórkach? O tym opowie Łucja Malec-Kornajew (Fisha Krakow Tours) podczas spaceru po Kazimierzu. – Sprawdzimy ile prawdy było i jest w przyprawiającej o dreszczyk emocji famie, która otacza to miasto, od samych jego początków aż do dziś – zachęca.

Spacer odbędzie się 25 marca. Start o godzinie 18. W wydarzeniu mogą wziąć udział tylko osoby dorosłe, a liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy: office@jewishfestival.pl

Więcej informacji tutaj.

(ip)

Zdjęcie tytułowe: krakow.fotopolska.eu

Zobacz także