Uwaga! Kolejna fala fałszywych wnuczków

Karolina Kabat via Foter.com

Przybywa fałszywych wnuczków, wujków i kuzynów – ostrzega Małopolska Policja. Mimo wielu apeli i ostrzeżeń, nadal nie brakuje osób, które podając się za członków rodziny próbują wyłudzić pieniądze od starszych mieszkańców Krakowa – często niestety skutecznie.

Fałszywi wnuczkowie, to doskonale znana już metoda oszustów. Wyszukują starsze osoby, a następnie kontaktują się z nimi telefonicznie i podają się za znajomego ich wnuczka, lub samego wnuczka, który uległ wypadkowi i ma poważne problemy finansowe. Schemat zawsze jest taki sam, proszą o pieniądze, które mają zostać przekazane ich znajomemu.

Tylko w tym tygodniu Małopolska Policja odnotowała dwie próby wyłudzenia pieniędzy w ten sposób w naszym regionie. Policjanci raz jeszcze apelują o rozsądek i nie przekazywanie pieniędzy złodziejom. Osoby starsze w przypadku odebrania takiego telefonu, powinny próbować samodzielnie skontaktować się z rzekomo cierpiącym członkiem rodziny, lub zgłosić sprawę na policję. Złodzieje grasują na terenie całego województwa.

(pt)

fot. Karolina Kabat via Foter.com

Zobacz także