Uwaga! Ktoś podtruwa psy na os. Oświecenia?! „Wymioty i dreszcze”

Kolejny przyjaciel czworonogów? Na osiedlu Oświecenia ktoś rozpylił trującą substancję, która zagraża zdrowiu psów. O bulwersującej sprawie poinformował KRKnews nasz czytelnik.

To szokujące ale temat podtruwania psów w Krakowie jak bumerang wraca co kilka miesięcy. Dwa lata temu głośno było o sprawie zatrutego jedzenia podrzuconego na terenie Parku Krakowskiego. To po tym wydarzeniu grupa mieszkańców, miłośników zwierząt postanowiła zorganizować marsz. Byli zdesperowani, by zwrócić uwagę władz miasta na ten problem.

Teraz sprawa znów wraca, o czym poinformował nas nasz czytelnik, Grzegorz Piątkowski. Twierdzi, że w okolicy osiedla Oświecenia to nie pierwszy taki przypadek. – Ktoś kolejny raz rozpylił substancję bardzo trującą dla psów. Potwierdza to weterynarz, który zbadał mojego psa – mówi pan Grzegorz.

Objawy są bardzo poważne. – Wymioty, dreszcze, brak reakcji źrenic na światło. Próby wątrobowe wykazują wielokrotne podwyższenie wskaźników typowych dla zatrucia. Pies ma dopiero 1,5 roku i wylew jest wykluczony – dodaje pan Grzegorz.

Władze miasta apelują, by podejrzane sytuacje jak najszybciej zgłaszać służbom weterynaryjnym i policji.

(wm)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie