Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenie drugiego stopnia

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. Obowiązuje ono dziś od godz. 12.00 do 19.00.

Meteorolodzy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwe opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 proc.

Według drugiego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”

Dziś w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 27 stopnie Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie o 1 st. C wyższa. Przewidywana temperatura w nocy to 17 st. C.

Najnowsze

Co w Krakowie