Uwaga! Nadciągają tęgie mrozy

Przed nami niezwykle mroźna noc – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatury w Krakowie mogą spaść nawet do -19 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna prognozowana przez synoptyków to jedynie od -6 do -4 stopni Celsjusza.

Tak niskie temperatury są niezwykle niebezpieczne nie tylko dla kierowców, którzy powinni zachować szczególną ostrożność, bo ulice miejscami mogą zamieniać się w lodowisko. Policjanci i strażnicy miejscy przypominają również, by w tak zimne noce zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i potrzebujące dla których przebywanie na mrozie może zakończyć się śmiercią.

Funkcjonariusze przypominają, że jeden telefon może uratować życie potrzebujących i apelują – widząc nieprzytomne lub znajdujące się pod wpływem alkoholu osoby, należy skontaktować się z policją lub Strażą Miejską Krakowa pod numerem telefonu 986. Tyle wystarczy, by uratować czyjeś życie.

Krakowskie MPO zapewnia, że jest gotowe do walki z zimą i robi co może, by krakowskie ulice były przejezdne, ale jednocześnie drogowcy apelują do kierowców, by dostosowali prędkość podróżowania do warunków panujących na drogach, które miejscami mogą być bardzo śliskie i niebezpieczne.

(pt)

fot. pheaber / Foter.com / CC BY-SA

Najnowsze

Co w Krakowie