Uwaga! Pedofil grasował po Krakowie i okolicach. Miał ze sobą charakterystyczny worek

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, podejrzanego o nagrywanie treści pornograficznych z udziałem osób poniżej 15. roku życia. Mężczyzna  usłyszał już zarzuty i grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa zaczęła się od zgłoszenia właściciela firmy ochroniarskiej jednej z podkrakowskich pływalni. Podczas przeglądania zapisu z monitoringu uwagę pracownika ochrony przykuł mężczyzna, który wchodził do przebieralni,  trzymając w ręce materiałowy worek kierowany  jakby celowo w stronę przebierających się w tym czasie dzieci. Pracownik pływalni zaczął przypuszczać, że człowiek ten używa ukrytej kamery.

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny ujawniono i  zabezpieczono telefony komórkowe, płyty CD oraz pamięci przenośne, które poddane będą dokładnej analizie.

„Potwierdziły się podejrzenia, że w specjalnie do tego przygotowanym worku miał zainstalowane urządzenie do rejestracji dźwięku i obrazu. […] Zatrzymany przyznał się do zarzutów.  Z wstępnej analizy materiału dowodowego  wynika, iż dopuścił się podobnych  czynów na terenie innych pływalni w Krakowie” – informuje KWP w Krakowie.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 10 lat więzienia.

dn, KWP w Krakowie

zdjęcie tytułowe / fot. KWP Kraków

 

Najnowsze

Co w Krakowie