Uwaga! Utrudnienia na ul. Wielickiej

Szykują się kolejne, poważne utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu ul. Wielickiej z ul. Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich. Wszystko w związku z kolejnym etapem budowy łącznicy kolejowej Zabłocie – Krzemionki. Najpoważniejszą zmianą będzie wyłączenie skrzyżowania  w dniach 31 sierpnia – 2 września, dla ruchu tramwajowego.

31 sierpnia (środa) i 1 września (czwartek) od godziny 20.00 do końca funkcjonowania dziennej i nocnej komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone następujące zmiany:

Linie tramwajowe:

  • linie 3 i 24 od Krowodrzy Górki/Bronowic Małych do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ulicami Dietla – Grzegórzecka – Kotlarska – Herlinga-Grudzińskiego – Klimeckiego – Kuklińskiego – Saska – estakada – Wielicka i od przystanku „Kabel” po swoich stałych trasach (trasy w przeciwnym kierunku analogicznie),
  • linie 6 i 13 od Salwatora/Bronowic przystanku „Stradom” bez zmian, następnie ulicami Dietla – Grzegórzecka – Kotlarska – Herlinga-Grudzińskiego – Klimeckiego – Kuklińskiego – Saska – estakada – Wielicka i od przystanku „Kabel” po swoich stałych trasach (trasy w przeciwnym kierunku analogicznie),
  • linia 11 od Czerwonych Maków P+R do przystanku „Limanowskiego” bez zmian, następnie ulicami Na Zjeździe – Most Powstańców Śląskich – Starowiślna – Dietla – Grzegórzecka – Kotlarska – Herlinga-Grudzińskiego – Klimeckiego – Kuklińskiego – Saska i od przystanku „Lipska” po swojej stałej trasie (trasa w przeciwnym kierunku analogicznie),
  • linia 23 od Czerwonych Maków P+R do przystanku „Limanowskiego” bez zmian, następnie kierowana będzie ulicami Na Zjeździe – Most Powstańców Śląskich – Starowiślna – Dietla – Grzegórzecka – Kotlarska – Herlinga-Grudzińskiego – Klimeckiego – Kuklińskiego – Saska – estakada – Wielicka i od przystanku „Kabel” po swojej stałej trasie (trasa w przeciwnym kierunku analogicznie).

Linia autobusowa:

  • linia 703 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Starowiślna (przystanek na ulicy Dietla w kierunku Hali Targowej) – Starowiślna, węzeł drogowy im. Jana Karskiego, Solna, Zabłocie, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Powstańców Wielkopolskich, Dworzec autobusowy Powstańców Wielkopolskich, Wielicka – Bieżanowska (powrót ulicami Wolska – Na Kozłówce – Nowosądecka – Wielicka). Częstotliwość kursowania 10 minut.

Linia ta zatrzymywać będzie się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu, a dodatkowo zostanie wyznaczony przystanek „Plac Bohaterów Getta” w kierunku węzła Bieżanowska przy zjeździe z Mostu Powstańców Śląskich, natomiast w przeciwnym kierunku na tej samej wysokości na chodniku.

Linie nocne:

  • linia 669 w nocy z 31 sierpnia (środa) na 1 września (czwartek) od przystanku „Św. Wawrzyńca” po trasie objazdowej analogicznej do trasy linii 703 na odcinku od Mostu Powstańców Śląskich do ulicy Wielickiej. Na trasie objazdowej linia będzie obsługiwała tymczasowy przystanek „Plac Bohaterów Getta” wyznaczony na zjeździe z mostu (w przeciwnym kierunku na wjeździe na most), „Klimeckiego” oraz dworzec autobusowy „Powstańców Wielkopolskich”,
  • linia tramwajowa 69 w nocy z 1 września (czwartek) na 2 września (piątek) nie będzie kursować, w zamian uruchomiona zostanie linia 669, która będzie kursować po trasie objazdowej, analogicznie jak poprzedniej nocy.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie