Uwaga przedsiębiorcy z Krakowa! Wciąż można starać się o bezzwrotną mikropożyczkę z Urzędu Pracy

(fot. pixabay.com)

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oferuje przedsiębiorcom pomoc finansową w ramach Tarczy Antykryzysowej. Czas na złożenie wniosku mija z końcem roku.  

GUP po raz kolejny zachęca wszystkich samozatrudnionych i właścicieli firm do złożenia wniosku na bezzwrotną mikropożyczkę w wysokości 5 000 zł, będącą jednorazowym wsparciem prowadzonego biznesu.

A jak wskazują statystyki, w Krakowie gigantyczna liczba ponad 40 tysięcy czynnych firm nie złożyła jeszcze wymaganych dokumentów. To oznacza realną kwotę 200 mln zł wciąż oczekującą na transfer i mogącą zasilić konta krakowskich firm, borykających się z kryzysem.

Czasu jest coraz mniej; niestety ta forma pomocy dostępna jest jeszcze tylko przez 6 tygodni, do końca roku.

– Może 5 tysięcy złotych nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale nie chce mi się wierzyć, iż krakowscy przedsiębiorcy nie potrzebują nawet takich pieniędzy. Nie trzeba mikropożyczki oddawać, nie trzeba rozliczać i można ją przeznaczyć na jakiekolwiek bieżące wydatki. A tych jest na pewno sporo – nawet jeżeli przedsiębiorca jest zwolniony z opłaty składek ZUS, to wciąż musi płacić czynsz, prąd, Internet; może potrzebuje zakupić komputer czy telefon” – mówi Marek Cebulak, dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy i zachęca do przesyłania wniosków online.

Wypełnienie wniosku zajmuje przedsiębiorcy 20 minut, dla preferujących tradycyjne – papierowe wersje dokumentów, uruchomiona jest skrzynka przed Grodzkim Urzędem Pracy, czynna non – stop 24 h/ 7 dni w tygodniu. Jedynym warunkiem uzyskania pomocy jest prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020 r. Firma musi prowadzić działalność również w dniu składania wniosku.

Grodzki Urząd Pracy uruchomił również specjalną infolinię konsultacyjną; codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:45:00 – 14:45, pod numerami telefonów 12 68 68 168, 508 695 161, 510 384 976, 502 762 479.

(ko)

Zobacz także