Uwaga, utrudnienia! Od piątku tramwaje nie pojadą przez Rondo Kocmyrzkowskie

Wkrótce przebudowane rondo ma być w pełni gotowe do użytku, ale wcześniej mieszkańcy głównie Nowej Huty, muszą trochę pocierpieć. Od piątku do niedzieli zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na Rondzie Kocmyrzowskim.

Jest to związane z „koniecznością wykonania niezbędnych prac poprzedzających przywrócenie pełnej przejezdności Ronda Kocmyrzowskiego” – podaje ZIKiT.

W tym czasie linie tramwajowe 1, 14 i 52 będą kursowały na nowych tymczasowo zmienionych trasach: od Wzgórz Krzesławickich ul. Kocmyrzowską, Łowińskiego, Ujastek, al. Solidarności do Placu Centralnego im. R. Reagana i dalej po obecnych trasach do swoich końcówek.

W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 701 kursująca na następującej trasie: Czyżyny Dworzec – Medweckiego, Bieńczycka, zawrotka na Rondzie Czyżyńskim, Bieńczycka, Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie. Powrót: Wzgórza Krzesławickie – Architektów, Poległych w Krzesławicach, Kocmyrzowska, Bieńczycka, al. Jana Pawła II, Dąbrowskiej, Medweckiego – Czyżyny Dworzec. 

Linia będzie kursować co 10 minut w dni powszednie oraz co 15 minut w dni wolne. Do obsługi linii kierowany będzie tabor wielkopojemny.

dn, inf. prasowa

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Najnowsze

Co w Krakowie