Uzbrojony diler wpadł w ręce policji. Był poszukiwany czterema listami gończymi

fot. KWP Kraków

Cztery lata temu wysłano za nim cztery listy gończe, teraz wreszcie wpadł w ręce policji. Krakowscy policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W mieszkaniu, gdzie przebywał policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę, 6 jednostek broni oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji.

Policjanci z Zarządu CBŚP w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że 30-letni Piotr W. ukrywający się przed organami ścigania może być zamieszany w przestępstwa narkotykowe. Policjanci szczegółowo przeanalizowali wszystkie informacje w sprawie, docierając do miejsca przebywania Piotra W. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie czterech listów gończych wystawionych przez Sąd Rejonowy w Wieliczce. Był ścigany m.in. za kradzież z włamaniem oraz przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z CBŚP i KPP w Wieliczce, przy wsparciu funkcjonariuszy SPAP KWP w Krakowie przygotowali akcję, a następnie zatrzymali 30-latka. Podczas przeszukania domu na terenie Krakowa, w którym ukrywał się poszukiwany, policjanci znaleźli prawie 1,3 kg marihuany, niemal 400 gramów amfetaminy, 4 rewolwery, 2 pistolety, 29 sztuk amunicji oraz przyrządy służące do porcjowania narkotyków i urządzenia do uprawy konopi.

Na podstawie zgromadzonego materiału, w Prokuraturze Rejonowej Kraków Nowa Huta przedstawiono zatrzymanemu zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, w celu wprowadzenia ich do obrotu oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

fot. KWP Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty, na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Śledczy ustalają okoliczności prowadzonej sprawy oraz sprawdzają skąd pochodziła zabezpieczona broń.

Oprócz odbycia zaległej kary pozbawienia wolności grozi mu jeszcze 12 lat pozbawienia wolności.

(wm, KWP Kraków)

fot. KWP Kraków

Zobacz także