Użytek ekologiczny na Klinach. Będą konsultacje – gdzie i jak składać wnioski

Musisz przeczytać

Znamy termin konsultacji społecznych w sprawie użytku ekologicznego na Klinach. Uwagi do projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Łąki na Klinach” będzie można zgłaszać od 18 czerwca do 9 lipca. Jak będą wyglądać te konsultacje?

Prezydent właśnie ogłosił termin konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Łąki na Klinach”. Konsultacje przeprowadzane będą w dniach 18 czerwca – 9 lipca 2021 r.

Harmonogram konsultacji

  • Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych w dniu 21 czerwca 2021 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Centrum Kultury Podgórza przy ulicy Sokolskiej 13 (pierwotnie było planowane w sali obrad Rady Miasta Krakowa). Ze względu na obostrzenia pandemiczne, w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 osób. Należy przesłać swoje zgłoszenie, podając imię i nazwisko, na adres e-mail: konsultacje@um.krakow.pl, do dnia 21 czerwca do godz. 12.00. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Dyżur konsultacyjny telefoniczny w dniach 21-25 czerwca 2021 roku w godzinach 10.00-12.00 pod numerem telefonu 12 616888.
  • Dyżur konsultacyjny stacjonarny w dniach 28-30 czerwca 2021 roku godz. 16.00-17.00 w siedzibie Wydziału Kształtowania Środowiska os. Zgody 2 pok. 411.
  • Możliwość wypełnienia formularza konsultacyjnego w czasie trwania konsultacji społecznych.

Projekt gotowy, deweloper straszy

Projekt uchwały zakłada, że użytek ekologiczny „Łąki na Klinach” będzie miał nieco ponad 16 hektarów. To tylko jedna z trzech enklaw, które radni chcą objąć szczególna ochroną. Dla kolejnych dwóch projekty mogą się dopiero pojawić.

Obecnie inicjatywa radnych czeka na stanowisko Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. I dopiero po jego uzyskaniu (o ile będzie pozytywne) będzie można podjąć uchwałę w sprawie ustanowienia użytku „Łąki na Klinach”. Już teraz jeden z deweloperów grozi, że zażąda do miasta wielomilionowych odszkodowań, jeśli decyzja radnych uniemożliwi mu wybudowanie mieszkań. Tereny, które mają być chronione jako użytek, przeznaczone są pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca