Vlogerzy Pora na Wycieczkę wygrali VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów!

Gdy ich imiona zostały wyczytane na scenie, Karolina i Filip Mleczek nie mogli uwierzyć w swoje szczęście,  choć od początku konkursu mieli jasny plan –  zapewnić sobie i Małopolsce wygraną. Karolina i Filip, znani w sieci jako „Pora na Wycieczkę” mają dzisiaj co świętować. Dzisiaj o godzinie 14 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród w VII Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Pierwsze miejsce oficjalnie należy do naszych reprezentantów!

Przypomnijmy, że konkurs składał się z kilku etapów. Na początku uczestnicy musieli kreatywnie odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać uczestnikiem Mistrzostw Vlogerów?” oraz poddać ocenie jakość i zasięgi swoich materiałów. Następnie uczestnicy przygotowywali i publikowali dwa materiały wideo na YouTube oraz dodatkowe treści na innych platformach społecznościowych. Kluczowe były zasięgi opublikowanych filmów i postów oraz głosowanie internautów, w którym Karolina i Filip zajęli drugie miejsce, tuż za województwem lubelskim i „My na szlaku”. Ostateczny wynik zależał także od oceny jury.

Zadań do wykonania było sporo, a promocja materiałów wymagała dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców. Na wygraną musieli zatem mocno zapracować. Karolina i Filip z „Pora na Wycieczkę” spędzili mnóstwo czasu na planowaniu, zbieraniu materiału, kręceniu i montowaniu filmów. Łącznie odwiedzili aż 62 miejsca w Małopolsce! Warto podkreślić, że vlogowanie i podróże, to ich hobby, więc filmy kręcili po pracy lub podczas specjalnie wziętego urlopu. Nie zabrakło małych trudności, bo przecież pogoda bywa kapryśna, na drogach zaskakują korki, a plany lubią się zmieniać. Niemniej dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, więc wszystko udało się zrealizować. W ramach konkursu powstały między innymi dwa filmy, które zebrały szerokie zasięgi. W ramach konkursu powstały dwa filmy, które zdobyły szerokie zasięgi.

Pierwszy film, stworzony we współpracy z Zagórzańskimi Dziedzinami, przedstawia folklor, bogate tradycje, stroje i atrakcje Beskidu Wyspowego oraz Gorców. Można go obejrzeć tutaj: link do filmu. Para na co dzień mieszka w tych okolicach, więc region górali zagórzańskich jest im dobrze znany. Drugi film ukazuje nieoczywiste miejsca i atrakcje w Małopolsce, takie jak Tarnowski Szlak Maszkaronów, winnice należące do regionu EnoTarnowskie, Góra Zyndrama, kolej drezynowa w Regulicach, zamek w Rytrze czy mofety – bulgoczące wyziewy wulkaniczne. Film dostępny jest tutaj: link do filmu. Więcej inspirujących filmów i informacji na temat Małopolski można znaleźć w ich mediach społecznościowych:

Karolina i Filip bazując na własnych doświadczeniach napisali także obszerny przewodnik, który jest obowiązkową pozycją na półce każdego fana pieszych wędrówek. Przewodnik „Pora na Wycieczkę. 108 najpiękniejszych punktów widokowych w Małopolsce” jest dostępny w formie papierowej oraz ebook.

Duma nas rozpiera, że po raz pierwszy w historii Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów, Małopolska może pochwalić się I miejscem! Co więcej, po raz pierwszy stanęliśmy na podium. Oczywiście wszystkie brawa, owacje i gratulacje należą się naszym reprezentantom, którzy dali z siebie wszystko i pokazali nasz region najpiękniej jak się tylko da. Jest to dowód na to, że pasja i zaangażowanie mogą prowadzić do wielkich osiągnięć. Karolina i Filip udowodnili, że Małopolska ma wiele do zaoferowania i warto ją odkrywać. Ich sukces to nie tylko osobista wygrana, ale również ogromna promocja dla całego regionu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szlaku przygód!

Małopolska Organizacja Turystyczna była partnerem regionalnym Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów.

Najnowsze

Co w Krakowie