W centrum Krakowa powstanie park im. Łukasza Gibały?!

To byłby prawdziwy hit! W ścisłym centrum Krakowa, tuż pod nosem prezydenta Jacka Majchrowskiego, mógłby powstać park… im. Łukasza Gibały! Pomysłodawcą jest radny Prawa i Sprawiedliwości Adam Kalita. 

Wśród tak zwanych miejskich aktywistów od wielu miesięcy przewija się temat przekształcenia parkingu przed magistratem w ogólnodostępny, zielony skwer z ławeczkami i huśtawkami. Pomysł ten lansował przed wyborami na prezydenta miasta jeden z kandydatów – Łukasz Gibała. Były poseł przepadł jednak w wyborach, ale sam pomysł powstania czegoś na kształt parku nadal jest żywy.

Gibała, jako radny, wraz ze swoją trzyosobową armią w radzie miasta, walczy teraz jak lew o skwerek. Jego argumentów nie doceniają jednak inni radni, którzy nie chcą się zgodzić na zmianę przeznaczenia placu przed magistratem.

Decyzja na razie zapadła, ale jesteśmy pewni, że pomysł co jakiś czas będzie wracał.

Sprawę krótko acz treściwie skomentował radny Prawa i Sprawiedliwości Adam Kalita, który – jak zdecydowana większość – także był przeciw likwidacji kilkunastu miejsc postojowych przed urzędem.

Już widzę mieszkańców Krakowa jak wybierają się całymi rodzinami, aby posiedzieć w parku im. Łukasza Gibały

– nabijał się radny PiS.

Zresztą na facebookowym profilu ugrupowania Gibały „Kraków dla Mieszkańców” roi się od negatywnych komentarzy na temat pomysłu byłego kandydata na prezydenta miasta.

 

A co Wy myślicie na temat parku im. Łukasza Gibały?

Najnowsze

Co w Krakowie