W centrum Krakowa stanęła nietypowa ławeczka. Po co?

Można na niej nie tylko usiąść i poczytać, ale również pobrać co tydzień bezpłatny audiobook. Od poniedziałku na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego można korzystać z nietypowego mebla w kształcie książki.

– „Zaczytana ławka” służy nie tylko do siedzenia, ale i – jak sama nazwa wskazuje – do zaczytania się. Można się zaczytać w limeryku, który jest na niej umieszczony i uśmiechnąć na widok kolażu; oba są autorstwa Wisławy Szymborskiej. Można też – co polecam szczególnie – rozsiąść się na niej i zaczytać w zabawach literackich pani Wisławy, opublikowanych w „Rymowankach dla dużych dzieci” i „Błysku rewolwru” – powiedział Michał Rusinek

Misją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa i pomoc małym pacjentom. W 2018 roku fundacja rozpoczęła również program bajkoterapii. Wolontariusze odwiedzają szpitale, czytają dzieciom i wspólnie omawiają lektury. Inne działania Zaczytanych to otwieranie oddziałowych bibliotek w szpitalach w całej Polsce, coroczna Wielka Zbiórka Książek i stawianie Zaczytanych Ławek.

– „Zaczytane Ławki” to nasze podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w Wielką Zbiórkę Książek. To dzięki ofiarności i zaangażowaniu mieszkańców możemy otwierać biblioteki w szpitalach. Mamy nadzieję, że nasze meble będą miejscami do zatrzymania się na chwilkę i…. poczytania książki – dodała Katarzyna Nawrocka z Fundacji Zaczytani.org

– Rozpoczynający się właśnie literacki Festiwal Conrada w Krakowie jest dobrym pretekstem do podjęcia tej ciekawej czytelniczej inicjatywy – dodała Anna Baranek, menedżer PR Alior Banku, który wsparł inicjatywę.

ip

zdjęcie tytułowe / fot. organizator

Najnowsze

Co w Krakowie