W garażu trzymał narkotyki. Miał dużo amfetaminy i marihuany

Dwa garaże i jedno mieszkanie przeszukali kilka dni temu krakowscy policjanci. Znaleźli ponad 4 kilogramy amfetaminy, 350 gramów marihuany, wagi elektroniczne, foliowe worki, zgrzewarkę oraz kilkanaście telefonów komórkowych. Wszystko to należało do 38-latka z Krakowa, który trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego, a jeśli sąd uzna go winnym za kratkami może spędzić nawet 10 lat.

Policjanci wiedzieli kogo i czego szukają. Funkcjonariusze z krakowskiego Komisariatu Policji VIII udali się w rejon Grzegórzek, gdzie – według posiadanych przez nich informacji – przy jednym z garaży miał się pojawić mężczyzna mogący ukrywać tam narkotyki. Nie czekali zbyt długo – przed garażem rzeczywiście zjawił się 38-letni mężczyzna. Podeszli do niego, gdy otwierał garaż. Poprosili o dokumenty, wtedy 38-latek zaczął uciekać. Daleko nie uciekł.

Zaczęło się przeszukiwanie garażu, w którym policji pomagał przewodnik z psem tropiącym z placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach. Efekty? Zawiniątko z zawartością białego proszku oraz waga elektroniczna. Ale okazało się, że 38-latek wynajmuje jeszcze jeden garaż, w innej części Krakowa. Przeszukano także drugi garaż i mieszkanie mężczyzny, kryminalni natrafili na podejrzane substancje – biały proszek i susz roślinny.

Fot krakow.policja.gov.pl

Przeprowadzone później testy wykazały, że było to ponad 4 kilogramy amfetaminy oraz ponad 350 gramów marihuany. W pomieszczeniach znalezione zostały również wagi elektroniczne, foliowe worki, zgrzewarka oraz kilkanaście telefonów komórkowych.

Fot. krakow.policja.gov.pl

38-latek usłyszał więc zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie