W końcu udało się znaleźć hejnalistów na Wieżę Mariacką

W grudniu komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosił nabór na stanowisko hejnalisty. Dopiero teraz znaleziono chętnych.

Miejsce pracy? Oczywiście Wieża Bazyliki Mariackiej. A co będzie należało do obowiązków osoby zrekrutowanej? Oczywiście odgrywanie melodii hejnału mariackiego o każdej pełnej godzinie, przyjmowanie gości na wieży oraz oprowadzanie wycieczek, ale też reprezentowanie Komendy Miejskiej PSP w różnych wydarzeniach.

Przypomnijmy, że do konkursu stanęło pięć osób, a po raz pierwszy w historii w tym gronie znalazła się również kobieta. Okazało się, że praca nie należy do najłatwiejszych i PSP musiała powtórzyć nabór. Dlaczego? Wszystko przez słabą kondycję kandydatów. Konkurs został rozpisany ponownie.

Dopiero teraz znaleziono chętnych do pracy. „Tym razem się udało i – po pomyślnym przejściu badań lekarskich – dwóch nowych hejnalistów będzie mogło rozpocząć służbę” – poinformował serwis osp.pl.

Poza umiejętnościami gry na trąbce, kandydaci musieli zdać testy sprawnościowe i udowodnić m.in., że nie mają lęku wysokości. W codziennej pracy hejnalista musi pokonać 272 schody, by wejść na wieżę mariacką.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie