W Krakowie będą się modlić o pokój na Ukrainie

„Boję się, że nie wrócę do domu”, „Tam jest cała moja rodzina”, „Dzieją się straszne rzeczy”. Ostatnio często możemy usłyszeć tego typu obawy padające ze stron przyjaciół i znajomych z Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w Polsce – czytamy na stornie Archidiecezji Krakowskiej. Dziś o godzinie 20 odbędzie się modlitwa o pokój na Ukrainie.

Długotrwały konflikt i wprowadzony stan wojenny stanowią odzwierciedlenie najgorszych obaw i strachu. Strachu o własną ojczyznę, rodziny i bliskich. Strachu, który towarzyszy codziennie i nic nie wskazuje na to, że zniknie. W trudnych momentach nie brakuje jednak nadziei na odmianę sytuacji oraz siły pochodzącej od wsparcia drugiego człowieka – piszą duchowni. – Dlatego chcemy się wspólnie modlić. Modlitwa o Pokój jest czymś niezwykłym. Stanowi czas, który jednoczy i przynosi uwolnienie. Zapraszamy na nią każdego, kto doświadcza lęku o ojczyznę, kto jest ofiarą konfliktu, jak i wszystkich, którym sytuacja na Ukrainie nie jest obojętna.

Modlitwa odbędzie się w czwartek o godzinie 20:00 w Cerkwii Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Wiślna 11) w Krakowie. Będzie między innymi adoracja Krzyża i śpiew Taize.

Po modlitwie wysłuchamy świadectwa ofiary obecnego konfliktu na Ukrainie. Będzie również czas na rozmowy, poczęstunek i ciepłą herbatę.

Najnowsze

Co w Krakowie