W Krakowie będą się modlić o pokój na Ukrainie

fot. Pixabay

„Boję się, że nie wrócę do domu”, „Tam jest cała moja rodzina”, „Dzieją się straszne rzeczy”. Ostatnio często możemy usłyszeć tego typu obawy padające ze stron przyjaciół i znajomych z Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w Polsce – czytamy na stornie Archidiecezji Krakowskiej. Dziś o godzinie 20 odbędzie się modlitwa o pokój na Ukrainie.

Długotrwały konflikt i wprowadzony stan wojenny stanowią odzwierciedlenie najgorszych obaw i strachu. Strachu o własną ojczyznę, rodziny i bliskich. Strachu, który towarzyszy codziennie i nic nie wskazuje na to, że zniknie. W trudnych momentach nie brakuje jednak nadziei na odmianę sytuacji oraz siły pochodzącej od wsparcia drugiego człowieka – piszą duchowni. – Dlatego chcemy się wspólnie modlić. Modlitwa o Pokój jest czymś niezwykłym. Stanowi czas, który jednoczy i przynosi uwolnienie. Zapraszamy na nią każdego, kto doświadcza lęku o ojczyznę, kto jest ofiarą konfliktu, jak i wszystkich, którym sytuacja na Ukrainie nie jest obojętna.

Modlitwa odbędzie się w czwartek o godzinie 20:00 w Cerkwii Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Wiślna 11) w Krakowie. Będzie między innymi adoracja Krzyża i śpiew Taize.

Po modlitwie wysłuchamy świadectwa ofiary obecnego konfliktu na Ukrainie. Będzie również czas na rozmowy, poczęstunek i ciepłą herbatę.

Zobacz także