Radni chcą skweru Piotra Skrzyneckiego. Oryginalne uzasadnienie

Piotr Skrzynecki, twórca Piwnicy Pod Baranami będzie miał swój skwer w Krakowie. Choć urzędnicy utrącili inicjatywę w tej sprawie, radni zgłosili własny projekt uchwały, na mocy której Piotr Skrzynecki będzie patronem skweru między ul. Poselską a Franciszkańską.

Pod projekt uchwały w sprawie skweru Piotra Skrzyneckiego podpisali się radni wszystkich klubów. To nie jedyna ciekawostka – oryginalna jest także treść uzasadnienia. „Myślę, że ze względu na osobę Piotra Skrzyneckiego i jego rolę w życiu naszego miasta, to żadne uzasadnienie nie jest tutaj potrzebne” – czytamy w projekcie grupy radnych. Będzie on głosowany na jednej z najbliższych sesji.

Wcześniej z inicjatywą uhonorowania Piotra Skrzyneckiego wystąpił do magistratu obecny dyrektor Piwnicy pod Baranami – Bogdan Micek. Urząd Miasta odmówił, bo w Krakowie jest już ulica generała Jana Skrzyneckiego, w mieście obowiązuje zasada „nienadawania ulicom, placom i parkom nazw o znaczeniu, pisowni lub brzmieniu podobnym do nazw istniejących już w Krakowie”. Urzędnicy powołali się m.in. na negatywną opinię Zespołu ds. Nazewnictwa działającym przy Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Krakowa.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie