W Krakowie brakuje krwi!

Jak informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie: w związku z niewystarczającymi zapasami krwi, uprzejmie prosimy o zgłaszanie się do oddania krwi we wszystkich grupach!

Okres wakacyjny nie sprzyja oddawaniu krwi. To czas, kiedy w stacjach krwiodawstwa pojawia się mniej dawców, a krakowskie regionalne centrum alarmuje, że w naszym mieście brakuje krwi.

Przypomnijmy, że każdy kto będzie chciał pomóc i pojawi się w stacji, zgodnie z zaleceniami powinien być: zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający, powinni mieć dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość oraz numer PESEL. Może to być:  dowód osobisty, legitymacja studencka, paszport, lub prawo jazdy.

Kandydat na dawcę krwi powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Aby oddać krew, należy się zgłosić na ul. Rzeźniczą 11 do Karkowskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

(bg)

fot. rckik.krakow

Najnowsze

Co w Krakowie