W Krakowie już… Boże Narodzenie. Nie za wcześnie?

Święta Bożego Narodzenia już za rogiem? Choć ledwo zaczęła się jesień, to w krakowskich sklepach Święty Mikołaj powoli przypomina o nadchodzącej zimie. Dla tych, którzy już teraz chcą poczuć smak świąt polecamy jesienno-zimowe kalendarze adwentowe.

Do tego, że sezon bożonarodzeniowy rozpoczyna się z roku na rok coraz wcześniej, już się wszyscy przyzwyczailiśmy. „Przesuwanie” sezonu na świąteczne zakupy na coraz to wcześniejsze terminy nie jest niczym nowym. Dawniej bożonarodzeniowe produkty wprowadzane były na półki sklepów po 1 listopada, później zaczęły trafiać do sprzedaży w październiku. Sporadycznie zdarzają się jednak przypadki, gdy firmy rozpoczynają przedświąteczny sezon nawet we wrześniu.

To dopiero początek października, ale w Ikea można  pomyśleć, że to już grudzień. Sieć handlowa wprowadziła już bowiem bożonarodzeniowy asortyment. Na razie wybór ogranicza się do kalendarzy adwentowych ale nawet się nie zorientujemy, kiedy inne sklepy wezmą przykład i sklepowe półki oraz wystawy będą uginać się od świątecznych ozdób.

Sieci handlowe z roku na rok coraz wcześniej zaczynają bożonarodzeniową ofensywę. W tym roku jednym z głównych powodów może być drożyzna. Polacy w obawie przed rosnącymi cenami mogą rozpocząć tegoroczne bożonarodzeniowe zakupy znacznie wcześniej niż zwykle. Przy kilkunastoprocentowej inflacji kalendarz adwentowy kupiony w październiku będzie z pewnością tańszy niż w grudniu. 

(JS)

 

 

 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie