W Krakowie nie ma nudy! Oto propozycje na dziś

fot. blondinrikard via Foter.com

Rybotycka, Szymborska, Herbert, Jasiński, Kolski, Konieczny, Vetulani – nazwiska tych znanych postaci przewijają się w dzisiejszym kulturalnym rozkładzie jazdy. Każdy więc znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Kino ARS i Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu filmowego przygotowanego z myślą o seniorach pt. „Kino trzeciego wieku”. Dziś o godz. 10.00 na ul. św. Tomasza 10 zaprezentowany zostanie film pt. „Trzy twarze” w reżyserii Jafara Panahiego, a po nim odbędzie się dyskusja.

Poetycka baśń Antoine’a de Saint Exupery’ego o Małym Księciu, który ze swej maleńkiej, zagubionej gdzieś w Kosmosie planety trafił na Ziemię, stała się jedną z najbardziej popularnych książek XX wieku. Na potrzeby Krakowskiego Teatru Scena STU zaadaptował ją Krzysztof Jasiński, a na scenie zobaczymy Beatę Rybotycką, Agatę Woźnicką, Włodzimierza Jasińskiego, Marka Litewkę, Franciszka Mułę, Wiesława Smełkę i Marcina Zacharzewskiego. Początek pierwszego dzisiejszego spektaklu o godz. 11.00. Drugi rozpocznie się o godz. 13.00.

Centrum Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu zaprasza na spotkanie pt. „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko”. O ostatniej książce prof. Jerzego Vetulaniego rozmawiać będą prof. Dominika Dudek i dr hab. Krzysztof Bielawski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 na ul. Meiselsa 17.

Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Dom Józefa Mehoffera zapraszają na spotkanie z cyklu„Literatura u Mehoffera”. Tym razem czytana będzie korespondencja Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta z książki „Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie”. Początek o godz. 18.00 na ul. Krupniczej 26.

„Przywrócone arcydzieła” – to wybrane przez krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego wybitne tytuły polskiego kina, które niesłusznie odeszły w zapomnienie. Dziś o godz. 19.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na ul. Rajskiej 12 zobaczymy film pt. „Jańcio Wodnik”. Gośćmi pokazu będą twórcy filmu: reżyser Jan Jakub Kolski, kompozytor Zygmunt Konieczny i autor zdjęć Piotr Lenar.

Cheder Cafe zaprasza na spotkanie z Piotrem Kłodowskim, autorem książki pt. „Imperium boga Hanmana. Indie w trzech odsłonach”. Reportaż byłego ambasadora RP w Indiach pokazuje ten kraj od nieznanej dotąd strony. Początek o godz. 19.00 na ul. Józefa 36.

Kino Pod Baranami oraz Instytut Cervantesa w Krakowie we współpracy z Festiwalem Kina Europejskiego w Sewilli zapraszają na przegląd nowego kina hiszpańskiego, którego twórcy wyłamują się z filmowych tradycji. Dziś o godz. 19.00 zobaczymy „Film naszego życia” w reżyserii Enriuqe Baro Ubacha. Film został nominowany do Katalońskiej Nagrody Filmowej Gaudi 2018 w kategorii najlepszego obrazu w języku katalońskim.

Folk session w ArtCafe Barakah to pierwszy i jedyny w Krakowie otwarty i przyjazny jam session w klimatach Etno-folkowych. Dźwięki z Polski będą się tam przeplatać z bałkańskimi, ukraińskimi, muzyką wschodu, Afryki i innych kultur. Początek o godz. 21.00 na ul. Paulińskiej 28.

kk, krakow.pl

Zobacz także