W Krakowie pojawią się nowi policjanci. Uroczyste ślubowanie połączone z wręczeniem medali

Ślubowanie / fot. Małopolska Policja

W siedzibie Muzeum Lotnictwa  Polskiego przy ul. al. Jana Pawła II 39 w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród zaproszonych gości był dyrektor Muzeum Lotnictwa Krzysztof Radwan, przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, a także przełożeni ślubujących policjantów. W uroczystej zbiórce uczestniczyli także członkowie rodzin nowo przyjętych mundurowych.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Generał pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom wyboru zawodu, który choć inspirujący, niewątpliwie jest trudny. W przemówieniu podkreślił, że służba społeczeństwu jest ciekawa i przynosi satysfakcję. Wymaga dużego hartu ducha oraz dobrego przygotowania. Następnie z dumą stwierdził, iż do garnizonu małopolskiego Policji przyjmowani są najlepsi i życzył młodym adeptom sztuki policyjnej, by służba stała się dla nich pasją. Komendant złożył także podziękowania rodzicom funkcjonariuszy.

Ślubowanie / fot. Małopolska Policja

Słowa policyjnej roty wypowiedziało dziś 48 funkcjonariuszy z 50 przyjętych formalnie do służby w tym miesiącu, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Wśród adeptów znalazło się kobiet. To piąte ślubowanie w 2019 roku. Do służby przyjęto już 370 osób. Aktualnie w garnizonie małopolskim (liczącym 7951 etatów)  jest tylko 111 wakatów, a w grudniu czeka nas kolejny nabór.

Teraz przed nowo przyjętymi przeszkolenie, a później – służba w macierzystych jednostkach. Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 20 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji i tyle samo zostanie skierowanych do Oddziałów Prewencji Policji  w Krakowie. Po 2 funkcjonariuszy uzyskają komendy w Nowym Sączu oraz w Tarnowie, a 3 policjantów będzie pełniło służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem. Pozostali zasilą szeregi: KPP w Krakowie, KPP w Olkuszu oraz KPP w Wieliczce.

Ślubowanie / fot. Małopolska Policja

Uroczyste nadanie odznaczeń

W trakcie uroczystej zbiórki 20 zasłużonych funkcjonariuszy małopolskiej Policji zostało uhonorowanych odznaczeniami. 19 funkcjonariuszy otrzymało odznakę „Zasłużonego Policjanta” w tym: 2  złote odznaki, 6  srebrnych odznak i 11 brązowych odznak, a jeden funkcjonariusz został udekorowany Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Ślubowanie stało się również okazją do wyróżnienia policjanta, który uratował ludzkie życie.

Wręczenie medali / fot. Małopolska Policja

Dołącz do policji!

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.  Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

js/Małopolska Policja

Zobacz także