W Krakowie postało grafitti z Jarosławem Kaczyńskim. Banksy inspiracją

Musisz przeczytać

Piękne! W Krakowie powstało grafitti, które przykuwa spojrzenia przechodniów. To malunek na którym można dopatrzeć się postaci Jarosława Kaczyńskiego.

Grafitti inspirowane jest malunkiem słynnego brytyjskiego artysty, Banksy’ego. Pewnie każdy z nas kojarzy grafitti przedstawiające dziewczynkę z balonikiem. Motyw natychmiast wszedł do subkultury i na murach zaczęły pojawiać się przeróżne wariacje tego rysunku. Co oznacza? Wytłumaczeń jest wiele, ale najczęściej uznaje się, że dziewczynka jest symbolem cierpiących grup społecznych. Balonik to szczęście. Niby jest tak blisko, jednak już ulatuje i dziewczynce nie uda się schwytać go ponownie.

Teraz balonik w kształcie serca umyka Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale ten nawet nie próbuje go zatrzymać. Tak wygląda malunek na krakowskim Kazimierzu. Grafitti pojawiło się kilka dni temu w popularnym miejscu – tuż obok kładki Bernatka. Na zbiegu ulic Podgórskiej i Mostowej. Codziennie przechodzi tędy tysiące osób, a turyści trzaskają setki fotek. Już dziś można założyć, że grafitti będzie prawdziwym hitem.

Banksy zaszokował w 2018 roku, gdy jego rysunek z dziewczynką i balonikiem trafił na aukcję. Chwilę po jej zakończeniu, gdy dzieło zostało sprzedane za milion funtów, uruchomiła się niszczarka ukryta w ramie i zniszczyła obraz. – Przygotowałem to wcześniej na wypadek, gdyby dzieło kiedykolwiek trafiło na aukcję – tłumaczył potem kontrowersyjny artysta.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

. „The urge to destroy is also a creative urge” – Picasso

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

ml

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca