W Krakowie powstaną wyjątkowa szkoła i przedszkole [zdjęcia]

Na os. Gotyk przy ul. Meiera ruszyła budowa zespołu szkolno-przedszkolnego. W kompleksie znajdzie się miejsce dla czterech grup przedszkolnych oraz ośmiu klas podstawówki. Prezydent Jacek Majchrowski podpisał akt erekcyjny i zakopał kamień węgielny. – Wyjątkowe jest to, że będzie to osiedlowa szkoła – mówi wiceprezydent Katarzyna Król. Pierwsze przedszkolaki i uczniowie najwcześniej będą mogli chodzić na zajęcia w 2020 roku.

Budowa kompleksu szkolno-przedszkolnego ruszyła. Inwestycja będzie kosztować 29,6 mln złotych. Czas zakończenia budowy przewidziany jest na 2021 rok, jednak inwestorzy chcą go skrócić do 2020 roku. Szkoła miała powstać już wcześniej, ale przez likwidację gimnazjów trzeba było przygotować nowe projekty uwzględniające osiem klas podstawówki.

– Wyjątkowe jest to, że będzie to osiedlowa szkoła. Będzie zaspokajała potrzeby tego jednego osiedla. Nie będzie to szkoła, z której oferty będą korzystały również dzieci z sąsiednich osiedli. Pamiętajmy, że teraz dzieci z tego osiedla korzystają ze szkół, które są dość odległe zlokalizowane. Są to szkoły podstawowe przy ulicach Strzelców, Kazimierza Odnowiciela czy przy Wileńskiej. Są to dość dalekie odległości, oczywiście zgodne z przepisami, jednak wzdłuż dość ruchliwych ulic. Bezpieczeństwo dzieci jest tutaj mniejsze niż w przypadku szkoły osiedlowej-  stwierdza Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Edukacji i Sportu.

Zespół szkolno-przedszkolny ma pomieścić ponad 400 uczniów. Oprócz sal dla czterech grup przedszkola i ośmiu klas podstawówki w planach jest boisko oraz duża sala gimnastyczna. Dodatkowo uczniowie będą mieć zajęcia w nowoczesnej sali komputerowej.

Akt erekcyjny podpisał prezydent Jacek, Majchrowski, przewodniczący rady i zarządu dzielnicy IV Prądnik Biały Jakub Kosek, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Janina Pokrywa oraz wiceprezes zarządu Dombud. S.A. Paweł Halecki. Po wypełnieniu dokumentów wyżej wymienieni zakopali kamień węgielny pod budowę zespołu szkolno-przedszkolnego.

Just.

zdjęcie tytułowe / fot. KRKnews

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie