W Krakowie powstanie niezwykłe tęczowe miejsce! Otwarcie w ten weekend

Będzie tęczowo i radośnie! W Krakowie zostanie otwarte pierwsza placówka dedykowana społeczności LGBT, czyli Krakowskie Centrum Równości. Ośrodek będzie szerzyć postawę otwartości, wolnej od dyskryminacji. Podczas otwarcia centrum czeka na Was wiele atrakcji!

Krakowskie Centrum Równości to miejsce stworzone przez Federację Znaki Równości. To pierwsza polska grupa, zrzeszająca organizacje działające na rzecz społeczności LGBT m.in. Fundacja Kultura dla Tolerancji, Stowarzyszenie Tęczówka czy Krakowski Klub Sportowy Krakersy.

Krakowskie Centrum Równości zostanie otwarty w sobotę o godz. 12.00. Siedziba znajduje się przy ul. Czyżówka 43, w pobliżu Ronda Matecznego. Impreza potrwa do godz. 21.00. 

Wydarzenie rozpocznie się od uroczystego przecięcia przygotowanej specjalnie na tę okazję wstęgi w formie tęczowej szarfy o długości aż 25 metrów. Organizatorzy przygotowali dla gości grill i strefę degustacji win. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa obrazów pavellek art pt. „Manifest”, a muzykę zapewnią DJ-eje. 

Gościem specjalnym będzie Papina McQueen – Stewardessa w przelocie. Dragqueenowa artystka występuje w rewii w krakowskim Teatrze Barakah, jest także jurorką w programie All Together Now Telewizji Polsat.

Jaka jest misja Federacji?

Misją jest budowanie środowiska otwartego i tolerancyjnego, będącego wolnym od wszelkich form dyskryminacji. Ma być to bezpieczna przestrzeń na osób biseksualnych, homoseksualnych czy transseksualnych.

Federacja stworzyła Wirtualne Centrum Informacji dla Społeczności LGBT, mające za zadanie informować i integrować lokalne środowisko. 

Zanim powstało Krakowskie Centrum Równości grupa organizowała badania dot. potrzeb środowiska LGBT oraz spotykała się z innymi organizacjami, zarządzającymi podobnymi placówkami na całym świecie.

A to dzisiejsza wspaniała ekipa wykończeniowo-ogródkowo-sprzątająca. Bo wspólnie tworzyny DOM EQ…

Posted by DOM EQ – Krakowskie Centrum Równości on Sunday, June 9, 2019

just.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie