W Krakowie powstanie stok narciarski i trasa biegowa! A to jeszcze nie wszystko…

fot. Krakow.pl

To byłoby coś! Dwa sztuczne lodowiska, kryta pływalnia, oświetlona igielitowa górka dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjna trasa biegowa, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne – tak ma wyglądać Całoroczne Centrum Sportów Zimowych w Krakowie w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej.

Planowany obiekt będzie łączył w sobie wiele funkcji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej będą mogli korzystać – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach czy biegacze.

Na przełomie lutego i marca Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w celu uzyskania pozwolenia na budowę dla tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

„Obiekt powstanie na terenie należącym do miasta. Lokalizacja i charakter inwestycji są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Tego typu kompleks jest niezwykle potrzebny ze względu na dużą intensywność zabudowy mieszkaniowej, przy jednoczesnym niedoborze infrastruktury sportowej na tym terenie” – informują urzędnicy.

„Ten obiekt stworzy dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego Nowego Miasta, ale także dla wszystkich mieszkańców podwawelskiego grodu – dzięki dogodnym połączeniom środkami komunikacji miejskiej z pozostałymi dzielnicami Krakowa” – dodają.

Budynek Całorocznego Centrum Sportów Zimowych ma być samowystarczalny energetycznie. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę otworzą drogę do podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji.

 

Zobacz także