W Krakowie uczta dla miłośników stand-upów. A to nie wszystko!

Przed nami koncertowe przedpołudnie i muzyczno-filmowy-standupowy finał wieczoru. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium miasta!

Przedpołudnie polecamy rozpocząć muzycznie w Nowej Hucie. Matinées – letnie koncerty edukacyjne dla juniorów i seniorów odbywają się obecnie w Teatrze Łaźnia Nowa. Dziś o godz. 11.00 rozpocznie się koncert, podczas którego usłyszymy kompozycje Franza Schubert, Antonína Dvořáka i oczywiście Stanisława Moniuszki, którego 200. urodziny obchodzimy w tym roku. Podczas koncertu wystąpi sopranistka Magdalena Łukawska. Jak zawsze, koncert poprzedzi prelekcja wprowadzająca w historię utworów i epokę, w której powstały.

W Kinie Kijów.Centrum odbędzie się dziś uczta dla miłośników stand-upowych komików! Wystąpi tam, po raz pierwszy w Polsce, Louis C.K. Amerykanin ma dziś status jednego z najpopularniejszych stand-uperów na świecie. Sześciokrotny zdobywca nagrody Emmy i dwukrotny zdobywca Grammy w kategorii Najlepszy Album Komediowy zaprezentuje w Krakowie swój najnowszy program pt. „Trying new material. XXX Adults only!”. Początek o godz. 18.30.

Kto ma ochotę na seans filmowy, powinien dziś wieczorem zajrzeć do Kina Pod Baranami. Odbędzie się tam pokaz przedpremierowy filmu „Diego”. Film dokumentalny w reżyserii Asifa Kapadii, to wciągająca opowieść o niezwykłym życiu Diego Maradonny – jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii, obdarzonego wyjątkowo niepokorną duszą. Początek seansu o godz. 20.00.

Tradycyjnie przypominamy, że trwa 24. Summer Jazz Festival Kraków! Już dziś, 17 lipca w Muzeum Manggha wystąpi wielokrotny zdobywca nagrody Grammy – trębacz Terence Blanchard i jego zespół The E-Collective. Początek koncertu o godz. 20.00. W Piwnicy Pod Baranami o godz. 21.00 swój występ rozpocznie Szymon Mika Trio, zaś w Harris Jazz Piano Bar wystąpi Tomasz „Kciuk” Jaworski Trio. Początek o godz. 21.30.

ir, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie