W Krakowie wciąż kwitnie nielegalny hazard

Tylko w styczniu 2022 roku policja zlikwidowała w Krakowie pięć punktów z kilkunastoma automatami do gry. Skala tych działań dowodzi, że nielegalny hazard wciąż kwitnie.

Jak informuje krakowska policja,  w styczniu 2022 roku na terenie Krakowa funkcjonariusze zlikwidowali pięć punktów, gdzie organizowane były nielegalne gry hazardowe bez wymaganej koncesji oraz ich uprzedniej rejestracji. 12 oraz 13 stycznia w rejonie Podgórza Duchackiego policjanci odkryli łącznie 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Podobne akcje funkcjonariusze przeprowadzili również 17 stycznia – w rejonie Starego Miasta zabezpieczając odkryli 6 automatów, przy okazji zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 2 tysięcy złotych. Dzień później w okolicy Krowodrzy zlikwidowali kolejne 3 nielegalne automaty, a 26 stycznia na krakowskim Bieżanowie zabezpieczono następne 4 tego typu nielegalne urządzenia.

– Posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych w kwocie łącznej miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 – przypomina krakowska policja.

Nielegalny hazard pod Wawelem likwidowany jest przy  współpracy krakowskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

(red)

Inwestycja w mieszkanie na wynajem. Czy to się opłaca?

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie