W Krakowie woda już zdatna do picia. Jak jest gdzie indziej?

fot. Pixabay

Woda z Wodociągu Publicznego Wieliczka zdatna do picia! – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie. Na stronie internetowej wielickiego sanepidu wiszą jeszcze komunikaty, że są miejsca, gdzie nadal wykryto bakterie coli.

„Informujemy, że woda pochodząca z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce sp. z o.o. dostarczana do budynków zlokalizowanych w Krakowie przy ul. Bogucicka nr 34 – 106A, Kłaka Franciszka nr 4-6, Koprowa nr 1-12, Letnia nr 13-27, Nad Serafą nr 18-56B,  Pod Pomnikiem nr 1-51G, Potrzask nr 90-102, Pronia Stanisława nr 5-20, Stolarza Stefana nr 28 D, Śliwy Leopolda nr 5-12, Wielicka nr 250-285A, Zolla Fryderyka nr 2-62, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce jest zdatna do spożyci” – podaje MPWiK w Krakowie. W związku z powyższym, od dnia 26 lipca Wodociągi Miasta Krakowa wstrzymują funkcjonowanie zastępczych punktów poboru wody. W przypadku pytań i wątpliwości można dzwonić na numer alarmowy: 994

Na stronie internetowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce nadal wiszą komunikaty informujące, że są jeszcze miejsca, gdzie wykryto bakterię coli.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieliczce informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznego Wieliczka zaopatrującego miejscowości: Sułków i Zabawa stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda jest nieprzydatna do spożycia” – czytamy w komunikacie sanepidu.

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu w Śledziejowicach.

Wieliczka, Strumiany, Lednica Górna, Czarnochowice, Kokotów mają już czystą wodę w kranach.

GS

Zobacz także