W Krakowie zapowiada się ciekawy wtorek [informator]

fot. Pixabay

Wtorkowe popołudnie to m.in. debata o zmieniającym się sercu miasta, interesujący seans filmowy o realizacji marzeń, adaptacja odnalezionej sztuki klasyka literatury i koncert gwiazd na rzecz potrzebujących.

Od dziś do 12 kwietnia potrwają XII Krakowskie Dni Integracji. Ta cykliczna impreza, odbywająca się od 2008 r., której celem jest wspólna integracja oraz zwiększenie świadomości środowisk akademickich na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością. Jednym z zagadnień poruszanych podczas tegorocznej edycji będzie wsparcie studenta w kryzysie psychicznym. Dni Integracji odbywają się w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, przy ul. Herlinga-Grudzińskiego 1. Dokładny program wydarzenia znajduje się na stronie www.bon.uek.krakow.pl.

Okołopołudniowy seans w kinie Kijów.Centrum, na który warto się dziś wybrać to film „Free Solo” – nagrodzony Oscarem obraz reżyserki i producentki Chai Vasarhelyi oraz znanego fotografa, alpinisty, operatora i reżysera Jimmy’ego China. To motywująca opowieść o tym, jak cenne jest realizować własne marzenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie – wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Kamera podąża za bohaterem i jego decyzjami. Początek seansu o godz. 11.30.

Na Scenie Kameralnej Teatru Starego przy ul. Starowiślnej 21 zobaczymy dziś współczesną adaptację literatury rosyjskiej. Uznany przez krytyków reżyser Konstantin Bogomołow sięgnął po młodzieńczą, odnalezioną przypadkiem już po śmierci Antoniego Czechowa sztukę bez tytułu, nazwaną przez wydawców „Płatonow”. Sztuka powstała, gdy Czechow miał zaledwie 21 lat. Mimo młodego wieku, autorowi udało się zbudować mocny, przemawiający do wyobraźni widza obraz namiętności, niespełnienia i desperackiego poszukiwania bliskiej osoby. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.00.

Warto dziś poświęcić czas na rozmowę o Krakowie. Debata „Śródmieście Krakowa – miasto bez mieszczan?”. Stare Miasto na przestrzeni ostatnich dekad przechodzi ogromne przemiany, stając się miejscem niezwykle popularnym wśród turystów. Czy mieszczanie mają jeszcze swoje miejsce w starym sercu Krakowa i czy przemiany, które przechodzi nasze miasto przebiegają podobnie do zmian, które dosięgnęły Pragę czy Barcelonę? W Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory na te tematy będą dyskutować: dr hab. Monika Murzyn-Kupisz (UEK) i dr Andrzej Siwek (UJ). Debatę poprowadzi Jacek Salwiński, zastępca dyrektora Muzeum Krakowa. Początek o godz. 18.00.

W Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się dziś niezwykły koncert. „Gwiazdy dla Autyzmu”, czyli Artur Andrus, Czesław Mozil, Zuza Jabłońska, Orkiestra Wieniawa oraz chór dziecięcy zespołu Fermata oraz Chór Mała Wieniawa, zagrają dla krakowskiego Centrum Autyzmu, które opiekuje się dziećmi i młodzieżą w wieku od 3 do 25 lat dotkniętych tą chorobą. Początek koncertu o godz. 18.00.

pt. krakow.pl

Zobacz także