Zapowiada się kapitalny koncert Krzysztofa Krawczyka. Mamy dla Was bilety!

fot. January Bratek, Wikimedia

To będzie niezwykle klimatyczny i niepowtarzalny koncert, a nasi Czytelnicy będą mogli wziąć w nim udział za darmo (konkurs na dole tekstu)! W piątek o godz. 19 w Kinie Kijów wystąpi Krzysztof Krawczyk!

Legenda polskiej sceny muzycznej w samym sercu Krakowa zagra i zaśpiewa swoje największe przeboje, a także kolędy i pastorałki.

Krzysztof Krawczyk to wokalista, gitarzysta, kompozytor.  Śpiewu uczył się w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi.  Debiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy, z którym w różnych składach personalnych pracował do 1976 roku. 

W 1973 roku rozpoczął karierę solową, którą zapoczątkowała płyta „Byłaś mi nadzieją”. W latach 70. wokalista z powodzeniem występował na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii i na Kubie.

Hity i szlagiery

W roku 2000 artysta wystąpił przed papieżem podczas Pielgrzymki Narodowej na Placu Świętego Piotra połączonej z wręczeniem Złotej Płyty za nagranie „Ojcu Świętemu Śpiewajmy”. W tym samym roku Krzysztof spotkał się z Goranem Bregovićem, a rok później nagrali wspólnie płytę „Daj mi drugie życie” w Warszawie i Belgradzie. 

14 października 2002 roku, ukazał się kolejny album w dorobku 55-letniego artysty, zatytułowany „… bo marzę i śnię”. Tym razem Krawczyk zaprosił do współpracy młodsze pokolenie muzyków, związanych głównie ze sceną alternatywną. Producentem całego materiału i kompozytorem dwóch nagrań, jest Andrzej Smolik.

Wśród 12 utworów znalazł się między innymi cover kompozycji „Papa Was a Rolling Stone”, z repertuaru słynnej amerykańskiej soulowej formacji The Temptations. Album promował singiel z nagraniem „Bo jesteś Ty”. Krzysztof Krawczyk o płycie powiedział: Mógłbym odcinać kupony od sławy, występując w sanatoriach. Starczyłoby mi na życie, ale umarłbym z nudów. Żeby się rozwijać, trzeba wpuścić w siebie trochę świeżej krwi. 

Po niebywałym sukcesie albumu „…bo marzę i śnię”, który znalazł ponad 100 tys. nabywców, w listopadzie 2003 roku, wokalista postanowił zaprezentować swym fanom materiał koncertowy. Obok piosenek z poprzedniego krążka, znalazły się tam również największe przeboje z płyty nagranej w duecie z Goranem Bregovicem oraz utwory z początków kariery Krawczyka. 

Plejada gwiazd

Wiosną 2004 roku Krzysztof Krawczyk nagrał kolejną płytę studyjną we współpracy z młodym pokoleniem muzyków. Autorami muzyki na „To, co w życiu ważne” są twórcy największych przebojów ostatnich lat. Pierwszym utworem wybranym do promocji był singiel „Lekarze dusz”, który Krzysztof nagrał wraz z Muńkiem Staszczykiem z T.Love. Wśród zaproszonych do nagrań gości znaleźli się między innymi wspomniany już Muniek, Andrzej Piaseczny, Kasia Nosowska, Andrzej Smolik, Ania Dąbrowska, Adam Nowak, Jan Borysewicz. 

W 2007 roku, w duecie z biskupem Antonim Długoszem nagrał piosenkę „Europo nie możesz żyć bez Boga”. Na przełomie 2007 i 2008 roku można było kupić serię „Leksykon Krzysztofa Krawczyka”, który zyskał status podwójnej platyny. Do celów promocyjnych tego wydawnictwa nagrał utwór „Życie jak Wino”.

Piosenki Leonarda Cohena

W 2013 i 2014 świętował 50-lecie swojej kariery artystycznej, którą rozpoczął w czerwcu 1963. Z tej racji „K&K Studio (Kosmala & Kniat)” opublikowało w częściach Antologię Krzysztofa Krawczyka. Nagrania znalazły się na portalach muzycznych, takich jak: iTunes, Amazon i Desire. Dyskografię Artysty zamykają dwa albumy: wydany w  2014  „Pół wieku człowieku” oraz rok później  „Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena”. 

Teraz Krawczyk wystąpi w Krakowie. W piątek w Kinie Kijów zaprezentuje swoje największe przeboje, a także kolędy i pastorałki.

Sala dysponuje wyłącznie miejscami siedzącymi, więc każdy będzie miał zapewnione komfortowe warunki, a tym samym szansę na jak najlepszy odbiór koncertu.

 

KONKURS*** KONKURS*** KONKURS*** KONKURS*** KONKURS***

Dla Czytelników KRKnews mamy pulę podwójnych biletów na ten koncert. Zasady konkursu są bardzo proste: napiszcie jednym zdaniem, dlaczego to właśnie Wam należy się zaproszenie LUB przyślijcie nam zdjęcie swojej świątecznej choinki.

Na maile czekamy do czwartku (03.01) do godz. 22. Proszę je wysyłać na adres: redakcja@krknews.pl, z tytułem KONKURS.

Ważne! Prosimy, aby każdy mail zawierał imię i nazwisko osoby, na którą w Kinie Kijów będzie czekała podwójna wejściówka. 

Zwycięzców poinformujemy w piątek do godz. 10.

Zobacz także