W listopadzie zwiedzimy Wawel za darmo. A to nie wszystko…

Listopad to miesiąc darmowego zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu. W ramach kolejnej edycji akcji „Darmowy listopad” muzeum przygotowało wiele atrakcji.

Darmowy listopad to wspólna akcja Rezydencji Królewskich – Zamku Królewskiego na Wawelu, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie. W tym miesiącu mamy sposobność zobaczyć wawelskie zakamarki jedynie z darmowym biletem. Akcja odbywa się po raz dziesiąty i co roku przyciąga prawdziwe tłumy chętnych zobaczyć narodowe dobra.

Zamek Królewski na Wawelu przygotowała darmowe bilety na wystawy stałe i czasowe oraz specjalne wydarzenia – spotkania, wykłady, konferencje, warsztaty i oprowadzania. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z darmowych lekcji muzealnych oraz prezentacji online. Aby skorzystać z oferty należy pobrać bezpłatne wejściówki – na zwiedzanie z przewodnikiem dostępne tylko online, pozostałe dostępne online oraz w kasie. Rezerwacja udziału w lekcjach muzealnych odbywać się będzie w Biurze Rezerwacji.

W tym roku Zamek Królewski na Wawelu oferuje zwiedzającym bezpłatny wstęp na ekspozycje stałe wraz z oprowadzaniem przewodnika: „Wawel odzyskany”, „Wawel zaginiony”, „Zbrojownia” (zwiedzanie od poniedziałku do niedzieli), „Sztuka Wschodu. Namioty tureckie” (zwiedzanie od wtorku do niedzieli) oraz „Reprezentacyjne komnaty królewskie” (zwiedzanie wyłącznie 30 listopada).

W ramach akcji można również bezpłatnie zobaczyć ekspozycję czasową wraz z oprowadzaniem przewodnika „Wazy, serwisy, misy. Osiemnastowieczne srebra, porcelana i szkła ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu” (od wtorku do niedzieli) oraz wziąć udział w bezpłatnych lekcjach muzealnych stacjonarnie i online na tematy związane z wawelską historią: „Wszystkie arrasy króla Zygmunta Augusta”, „Życie codzienne na zamku”, „Wawel – rezydencja władców Polski”, „Rycerz i kultura rycerska” czy „Sztuka międzywojenna na Wawelu”.

(JS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie