W Małopolsce zaczyna brakować karetek pogotowia. Zmarł mężczyzna, którego ratowali strażacy

Musisz przeczytać

Jak poinformowało radio RMF FM, nie żyje 80-letni mężczyzna z Roczyn koło Andrychowa, dla którego zabrakło wolnej karetki pogotowia.

„Do chorego 80-letniego mężczyzny z Roczyn niedaleko Andrychowa wysłana została jednostka ratownicza straży pożarnej. Przez prawie godzinę strażacy prowadzili reanimację mężczyzny, oczekując na przyjazd pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został ostatecznie przejęty przez ratowników medycznych, ale jego życia nie udało się uratować” – czytamy w serwisie radia.

Niepokojące jest nie tylko to, że przybywa zakażeń koronawirusem – coraz więcej osób zakażonych wymaga opieki w szpitalach i coraz więcej potrzebuje wspomagania respiratorem. Obecnie do takiego urządzenia podłączonych jest w całym kraju 2 139 osób – jesteśmy coraz bliżej jesiennego rekordu. W szpitalach leży 21 183 chorych na koronawirusa. W Małopolsce na 209 respiratorów zajętych jest już 186, w szpitalach leży 1588 osób. Oficjalnie wolnych łóżek jest jeszcze blisko 700, ale w Krakowie praktycznie nie ma już miejsc dla kolejnych zakażonych.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca